HomePOLSKA

Trzy nielegalne kasyna zlikwidowało CBŚP

Trzy nielegalne kasyna zlikwidowało CBŚP

Trzy nielegalne “kasyna” zlikwidowali policjanci CBŚP i funkcjonariusze służb celno – skarbowych. Zabezpieczono 15 automatów do gier o niskich wygranych i zatrzymano dwie osoby. To kolejna akcja policji na terenie Mazowsza w śledztwie przeciwko zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się nielegalnym hazardem. Poprzednio zatrzymano w tej sprawie 22 osoby i zabezpieczono 31 automatów.

W ostatnich dniach policja weszła do trzech lokali z automatami tak zwanymi “jednorękimi bandytami”. Na miejscu zabezpieczono oprócz nielegalnego sprzętu, także pieniądze, telefony i karty SIM. Zatrzymano dwie kobiety: 50-letnią Polkę i 59-letnią Ukrainkę. W Prokuraturze Okręgowej w Siedlcach postawiono im zarzuty złamania prawa o organizacji gier na automatach i zastosowano dozory policyjne.

Łącznie w tej sprawie jest już 50 podejrzanych osób, którym postawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, prania pieniędzy i organizowania nielegalnych gier hazardowych. Policja zabezpieczyła mienie podejrzanych w wysokości 2 milionów złotych. Polskie przepisy przewidują w takich sprawach karę grzywny 100 tysięcy złotych od każdego nielegalnego automatu.

Informacyjna Agencja Radiowa/ IAR/ Mariusz Pieśniewski/łp

COMMENTS