22.8 C
niedziela, 28 kwietnia, 2024

Trzecia miejsce Kamila Stocha w konkursie Pucharu Świata w Pjongczang

Kamil Stoch zajął w Pjongczang 3. miejsce w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich. Polak pozostaje liderem klasyfikacji łącznej, a w koreańskim ośrodku wygrał Stefan Kraft.

Austriak prowadził po I serii, w której poszybował na odległość 138 m. Kraft miał 148.4 pkt. i aż o 11.6 pkt. wyprzedzał Andreasa Wellingera z Niemiec (136 m); 17.2 pkt. tracił Daniel Andre Tande z Norwegii (132,5 m), a 4. miejsce ex aequo zajmowali Stoch (126,5 m) i Michael Hayböck z Austrii (132 m); ich strata wynosiła 19.9 pkt.
W II serii Kamil Stoch uzyskał 134 m, a ponieważ skoki popsuli i Tande i Hayböck, awansował na 3. miejsce. Kraft skoczył 137,5 m i z łączną notą 293.5 pkt. o 13.7 pkt. wyprzedził Wellingera; Stoch stracił do zwycięzcy 25.3 pkt.

W Pjongczang, gdzie za niespełna rok będzie toczyć się rywalizacja o medale olimpijskie, 7. miejsce zajął Maciej Kot – 252.5 pkt. Miejsca kolejnych Polaków – Dawid Kubacki 19. (231.6 pkt.), Piotr Żyła – 27. (224.3 pkt.), Jan Ziobro – 30. (216.9 pkt.). Stefan Hula zajął 47. miejsce

Kamil Stoch po raz 43. w karierze stanął na podium zawodów PŚ i utrzymał prowadzenie w klasyfikacji łącznej PŚ. Z dorobkiem 1240 pkt. już jednak tylko o 100 pkt. wyprzedza Krafta; trzeci jest Tande ze stratą 166 pkt.
Miejsca kolejnych Polaków: Maciej Kot – 6. (783 pkt.), Piotr Żyła – 10. (516 pkt.), Dawid Kubacki – 20. (267 pkt.), Jan Ziobro – 27. (119 pkt.), Stefan Hula – 28. (110 pkt.), Aleksander Zniszczoł – 58. (9 pkt.), Klemens Murańka – 62. (4 pkt.).

Na czwartek zaplanowany jest kolejny konkurs indywidualny w Pjongczang.