-2.5 C
Chicago
sobota, 24 lutego, 2024

Teksas: Sądowa batalia o maseczki trwa. Sąd Najwyższy Teksasu zablokował możliwość nakładania przymusu maseczek w San Antonio

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Przeciąganie liny pomiędzy samorządami lokalnymi, a stanowymi, republikańskimi władzami Teksasu trwa w najlepsze. W czwartek Sąd Najwyższy Teksasu zablokował możliwość nakładania przymusu maseczkowego przez szkoły publiczne w San Antonio.

Najwyższa instancja stanowego sądu uchyliła wyrok sądu apelacyjnego sprzed 4 tygodni, który zezwalał urzędnikom z San Antonio i Bexar County na nakładanie obowiązku zasłaniania ust i nosa w szkołach. W efekcie urzędnicy mogli zmusić pracowników szkół i uczniów do zakładania maseczek w czasie zajęć i na terenie szkół.

Abbott i władze stanowe są uwikłani w liczne batalie prawne z miastami, hrabstwami i okręgami szkolnymi na obszarach miejskich. Samorządy walczą z zarządzeniem wykonawczym gubernatora, które zakazuje odgórnego nakładania przymusu zamaskowania przez lokalnych urzędników.

W środę sędzia okręgowy z Dallas stanął po stronie sędziego hrabstwa Dallas – Claya Jenkinsa – w jego dążeniu do ustanowienia własnego nakazu maskowania dla szkół publicznych, uczelni i przedsiębiorstw – wbrew Abbottowi. Krótko później prokurator generalny Ken Paxton odwołał się od tej decyzji, dzięki czemu nałożenie nakazu zakładania maseczek na terenie Dallas zostało na jakiś czas zablokowane.

Red. JŁ

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520