Tatry. Spadł śnieg. Zrobiło się zimno i ślisko

Tatry. Spadł śnieg. Zrobiło się zimno i ślisko

W górach robi się zimowo. W Tatrach powyżej 1800 metrów spadł śnieg. Na szlakach pojawił się lód. Wędrowanie w wyższych partiach zrobiło się bardzo niebezpieczne.

Prognozy się sprawdziły. Nadeszło sporo ochłodzenie. Rano w Zakopanem termometry wskazywały zaledwie 3,5 stopnia powyżej zera. W Dolinie Pięciu Stawów Polskich temperatura spadła do minus 2,5 stopnia. – Warunki do uprawiania turystyki w dniu dzisiejszym są niekorzystne. W partiach graniowych jest niski pułap chmur, który ogranicza widzialność i utrudnia orientację w terenie, co może być przyczyną pobłądzeń. Dodatkowym utrudnieniem jest wiejący wiatr. Na szlaki mogą spadać gałęzie i drzewa.

 

Wędrowanie w takich warunkach stanowi zagrożenie dla zdrowia i życia – ostrzega Tatrzański Park Narodowy. W miejscach powyżej 1800m.n.p.m występują oblodzenia oraz świeży śnieg. Szlaki są miejscami mokre i śliskie, a na odcinkach leśnych błotniste. Szczególnie dużo błota jest na Ścieżce nad Reglami między Dol. Lejową, a Dol. Chochołowską, w stronę Bobrowieckiej Przełęczy oraz w dolnych partiach Doliny Starorobociańskiej.

 

aipCOMMENTS

WORDPRESS: 0