HomeCiekawostki

Tak się marnuje pieniądze podatników! Sąd zbada, czy… rzucenie pestki słonecznika przez kibica Pogoni na ulicę jest wykroczeniem!

Tak się marnuje pieniądze podatników! Sąd zbada, czy… rzucenie pestki słonecznika przez kibica Pogoni na ulicę jest wykroczeniem!

Dziś przed sądem rejonowym w Szczecinie rozpocznie się niecodzienny proces o pestkę słonecznik. Czy wyrzucenie jednej na chodnik jest wykroczeniem?

Sąd już raz w maju orzekł, że tak i skazał pana Sławomira na 100 zł grzywny. Mężczyzna się odwołał i sąd dzisiaj jeszcze raz przyjrzy się sprawie. Według pana Sławomira było tak: w kwietniu był na meczu Pogoń – Lech. W okolicach ulicy Mickiewicza sięgał do kieszeni. Znalazł tam pestkę słonecznika.

 

Rozłupał ją i łupinkę wyrzucił na chodnik. A ponieważ był to mecz podwyższonego ryzyka, a wokół stadionu było więcej patroli policji niż zazwyczaj, to momentalnie przy kibicu znaleźli się funkcjonariusze. Poprosili go do radiowozu i zarzucili mu wykroczenie w postaci zaśmiecania miasta. Mandat za takie wykroczenie może kosztować nawet 500 zł. Kibic nie zgodził się ze stanowiskiem policji i nie przyjął mandatu.

 

Sprawa trafiła do sądu, który 30 maja w trybie nakazowym ukarał kibica za zaśmiecanie grzywną 100 zł (z czego 50 zł to koszty sądowe). Pan Sławomir zaskarżył wyrok. – Mogłem otrzymać pouczenie. Grzywnę uważa za niesprawiedliwa. Zresztą taka pestka jest biodegradowalna – mówił. Wyrok spodziewany jest jeszcze dzisiaj. Przypomnijmy, że trzy lata temu szczecińscy kibice zostali ukarani za rzucanie słonecznika na chodnik.

 

 

COMMENTS