11.4 C
niedziela, 5 maja, 2024

Szermierka – ME: brąz Knapik-Miazgi w szpadzie; w szabli najlepszy Ociński

Renata Knapik-Miazga wywalczyła pierwszy medal dla Polski na szermierczych mistrzostwach Europy, które odbywają się w Toruniu. W indywidualnym turnieju szpadzistek zawodniczka KKS Kraków zajęła trzecie miejsce. W półfinale Polka przegrała z Simoną Gherman z Rumunii 12:15.

W ćwierćfinale Knapik-Miazga pokonała Olenę Krywicką z Ukrainy 14:13. W 1/8 finału Polka miała bardzo dużo szczęścia, bowiem wygrała losowanie priorytetu i dzięki temu pokonała Jelenę Rublevską z Łotwy; w walce, którą skrócono z powodu pasywności obu zawodniczek, było 12:12.
Miejsca kolejnych Polek: Magdalena Piekarska – 20., Barbara Rutz – 26., Aleksandra Zamachowska – 52. wśród 78 zawodniczek.

W indywidualnym turnieju szablistów najdalej z Polaków dotarł Jakub Ociński, który odpadł w 1/8 finału po porażce z Gruzinem Sandro Bazadze 11:15 i został sklasyfikowany na 16-ym miejscu.
Miejsca pozostałych Polaków: Marcin Koniusz – 37., Mikołaj Grzegorek – 57., Mateusz Godlewski – 62. w stawce 69 zawodników.

Medal Knapik-Miazgi jest jedynym reprezentantów Polski w konkurencjach indywidualnych. Od czwartku rywalizacja drużynowa, a szermiercze mistrzostwa Europy zakończą się w sobotę.
Zawody w Toruniu nie mają wpływu na kwalifikacje olimpijskie; w szermierce Polskę będą reprezentować florecistka i szablistki zarówno indywidualnie jak i w drużynie.