10.7 C
Chicago
czwartek, 30 maja, 2024

Światowa premiera polskiej gry Cyberpunk 2077

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Dziś światowa premiera polskiej gry wideo Cyberpunk 2077. Jej akcja rozgrywa się w przyszłości, w fikcyjnym amerykańskim mieście Night City i opowiada historię najemnika o imieniu V. Tytuł wyprodukowało polskie studio CD Projekt RED, znane wcześniej z serii gier o Wiedźminie, bazujących na książkach Andrzeja Sapkowskiego.

 

Cyberpunk 2077 jest osadzony w gatunku fantastyki naukowej, zainspirowany amerykańską grą fabularną „Cyberpunk 2020” Mike’a Pondsmitha z lat 90. Twórcy przedstawiają wizję przyszłego świata, którym rządzą megakorporacje, a większość ludzi to cyborgi. Akcja rozgrywa się w fikcyjnym amerykańskim mieście Night City i opowiada historię najemnika o imieniu V.
W jedną z głównych postaci w Cyberpunk 2077 – Johnnego Sliverhanda – wcielił się aktor Keanu Reeves, odtwórca głównych ról na przykład w filmie „Adwokat Diabła” czy „Matrix”. Jego sylwetka została przeniesiona do wirtualnego świata gry.

 

Fabuła gry Cyberpunk 2077 jest nieliniowa, więc jej zakończenie może być różne, w zależności od podjętych przez gracza decyzji.

 

Pierwsze prace koncepcyjne nad grą CD Projekt rozpoczął w 2012 roku. W stworzenie gry polska firma zaangażowała zespół liczący ponad 400 osób, a na niektórych etapach produkcji rozszerzono go do około 700. Według szacunków analityków DM BOŚ, całkowity budżet produkcji, obejmujący wydatki na marketing, wynosi przeszło miliard złotych.
W Polsce gry komputerowe produkuje ponad 440 firm, które zatrudniają około 10 tysięcy osób. W 2019 roku dochody ze sprzedaży rodzimych produkcji przekroczyły 2,1 mld złotych, wynika z raportu „The game industry of Poland” opracowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości.

 

Przedsiębiorstwa z sektora gier wideo są także widoczne na warszawskiej giełdzie, gdzie notowanych jest ponad 40 spółek. W lipcu bieżącego roku ich kapitalizacja wyniosła 11,7 mld złotych. Więcej firm z branży gamingowej jest tylko na giełdzie w Tokio.

 

 

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/ #Grygorcewicz/w to/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520