HomeKujawsko-Pomorskie

Strzelanina w szkole w Brześciu Kujawskim [aktualizacja]

Strzelanina w szkole w Brześciu Kujawskim [aktualizacja]

Strzelanina w Brześciu Kujawskim koło Włocławka. Rzeczniczka kujawsko-pomorskiej policji podinspektor Monika Chlebicz mówi IAR, że 18-latek wtargnął na teren szkoły, wrzucił petardę hukową, a następnie postrzelił sprzątaczkę.

W wyniku działania petard hukowych niegroźnych obrażeń doznała 11-letnia uczennica szkoły. Z informacji pogotowia wynika, że życiu rannych nie zagraża niebezpieczeństwo. Napastnik został obezwładniony przez pracownika szkoły. Na miejscu jest policja, która zabrała 18-latkowi pistolet, z którego strzelał.

 

AKTUALIZACJA:

Wojewoda kujawsko- pomorski Mikołaj Bogdanowicz powiedział, że życie uczennicy i pracownicy szkoły w Brześciu Kujawskim nie jest zagrożone. Zostały one ranne w strzelaninie w szkole. Ewakuowano około pięciuset uczniów i pracowników placówki.

Mikołaj Bogdanowicz powiedział, że uczennica i pracownica szkoły przebywają w szpitalu. “Są poddawani odpowiednim procedurom. Sprawca został zatrzymany przez pracownika szkoły, przez woźnego do czasu przyjazdu policji, na szczęście nikomu nic się nie stało” – zaznaczył Mikołaj Bogdanowicz. Wojewoda kujawsko- pomorski powiedział, że ewakuacja szkoły została przeprowadzona sprawnie, a uczniowie mają zapewnioną pomoc psychologiczna. Mikołaj Bogdanowicz podkreślił, że jeśli będzie takie życzenie rodziców, pomoc ta zostanie zorganizowana również w miejscu zamieszkania dzieci. Dodał, że została uruchomiona infolinia, dzięki której rodzice i uczniowie będą mogli uzyskać informacje między innymi na temat powrotu dzieci do szkoły.

Napastnikiem okazał się 18-letni mężczyzna. Został obezwładniony przez pracownika szkoły i przekazany policji. Według funkcjonariuszy, wcześniej leczył się psychiatrycznie.

 

IAR/mk/kj

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/to/kj

COMMENTS