HomeWielkopolskie

Poznań: Nożownik z Al. Solidarności z zarzutem zabójstwa. 29-latek przyznał się do winy

Poznań: Nożownik z Al. Solidarności z zarzutem zabójstwa. 29-latek przyznał się do winy

Policja przesłuchała 29-letniego Denisa H., który w sobotę przy przystanku na Al. Solidarności zabił nożem 41-letniego mężczyznę. Nożownik usłyszał zarzut zabójstwa i sam przyznał się do winy.

Przypomnijmy, że w sobotę na przystanku autobusowym przy Al. Solidarności około godz. 18 doszło 41-letni mężczyzna został śmiertelnie ugodzony nożem. Ofiara zmarła na miejscu. Jeszcze tego samego dnia po godz. 21 w jednym z mieszkań na os. Przyjaźni udało się zatrzymać podejrzanego. – Jeszcze w niedzielę wieczorem policjanci postawili mężczyźnie zarzut zabójstwa.

 

W poniedziałek 29-latek będzie przesłuchany w prokuraturze, gdzie ten zarzut zostanie podtrzymany – mówi prokurator Michał Smętkowski, rzecznik poznańskiej Prokuratury Okręgowej.

 

29-letni Denis H. przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. – Opisał okoliczności tego zdarzenia. Mężczyzna pochodzi z Poznania i w przeszłości był już karany. W chwili popełnienia zbrodni był pijany – informuje prokurator Michał Smętkowski. Po przesłuchaniu prokuratura jeszcze dziś złoży do sądu wniosek o tymczasowy areszt. W poniedziałek odbędzie się również sekcja zwłok zabitego 41-latka.

 

aip

COMMENTS