HomePomorskie

Strażnik Aresztu Śledczego w Wejherowie uratował przygniecioną przez samochód dziewczynkę

Strażnik Aresztu Śledczego w Wejherowie uratował przygniecioną przez samochód dziewczynkę

Prawdziwy bohater ma twoją twarz – śpiewa Michał Szpak. Te słowa można odnieść do szeregowego Jana Koziróga z Aresztu Śledczego w Wejherowie. Strażnik uratował przygniecioną przez samochód dziewczynkę.

Szeregowy Jan Koziróg pełniący na co dzień służbę strażnika Działu Ochrony w Areszcie Śledczym w Wejherowie udzielił pierwszej pomocy przedmedycznej ofiarom wypadku samochodowego, do którego doszło 29 kwietnia w Kłaninie (gmina Krokowa).

 

– Szeregowy Jan Koziróg jechał do pracy do aresztu w Wejherowie. Zgodnie z rozkładem służb miał zaplanowana tak zwaną “nockę”. Około godziny 17:00 przejeżdzając przez skrzyżowanie w miejscowości Kłanino, zobaczył dwa samochody osobowe po kolizji. Jeden z nich dachował. Funkcjonariusz zatrzymał się aby rozpoznać sytuację i ustalić, czy nie trzeba udzielić pomocy ewentualnym poszkodowanym – czytamy na stronie sm.gov.pl.

 

Jak się okazało, leżący na dachu samochód przygniatał nogi nastoletniej dziewczynki, a w powietrzu można było wyczuć zapach benzyny.

 

– Nie było czasu na myślenie. Bez zastanowienia ruszył z pomocą. Wraz z innymi osobami, które przybyły na miejsce wypadku udało mu się uwolnić dziecko przygniecione przez jeden z pojazdów i opatrzyć widoczne obrażenia. Do czasu przybycia wezwanych zespołów ratowniczych, pomagał pozostałym ofiarom wypadku. Ostatecznie dziewczynkę zabrał przybyły na miejsce helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Po zakończeniu akcji ratowniczej udał się do jednostki celem pełnienia służby. Jak wynika z ustaleń Policji, postawa funkcjonariusza przyczyniła się do zminimalizowania skutków wypadku u 12 letniej dziewczynki – informuje służba więzienna.

 

Strażnika z wejherowskiego aresztu można określić mianem “cichego i skromnego bohatera”. Potwierdzają to jego słowa. – Nie czuję, żebym zrobił coś szczególnego, trzeba było, tak po prostu pomóc. Nie było czasu na inne decyzję – mówi.

 

Za swoją postawę został nagrodzony przez dyrektora wejherowskiego aresztu.

 

tsz aip

COMMENTS