18.9 C
Chicago
poniedziałek, 29 kwietnia, 2024

Sopot/ Od piątku płatny wstęp na molo! Turyści mimo wnoszonej opłaty uzdrowiskowej muszą płacić

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Od piątku wstęp na sopockie molo będzie płatny. Opłaty będą obowiązywać do 30 września – poinformował w środę sopocki magistrat.

„Od najbliższego piątku, 12 kwietnia, goście odwiedzający Sopot będą musieli zapłacić za wstęp na molo” – poinformował w przesłanym komunikacie Marek Niziołek z Urzędu Miasta Sopotu.

Wyjaśnił, że wejście na molo będzie płatne od 12 kwietnia do 30 września 2024 r., przez siedem dni w tygodniu, w godzinach od 8 do 20. Natomiast od 1 maja do 21 czerwca, w piątki i soboty, bilety za wejście będą obowiązywać do godziny 22.
„Dodatkowo, ze względu na bezpieczeństwo obiektu i przebywających na nim osób, od 22 czerwca do 31 sierpnia, molo – podobnie jak w latach ubiegłych, będzie płatne przez całą dobę” – przekazał Marek Niziołek.
Cytowana w informacji prezydentka Sopotu Magdalena Czarzyńska-Jachim wskazała, że mieszkańcy posiadający Kartę Sopocką nadal wejdą na molo bez opłat. „Proszę jednak pamiętać o konieczności przedłużenia Pakietu Mieszkańca działającego w ramach karty. Trzeba to zrobić najpóźniej do 31 maja, bo później utraci ważność. Warto to zrobić, bo karta zyskuje nowe funkcjonalności, m.in. konkurs punktowy, który umożliwia korzystanie z szerokiej oferty zniżek i bonusów” – powiedziała.
W komunikacie podano, że turyści na podstawie wniesionej opłaty uzdrowiskowej, mogą wchodząc na molo skorzystać z Karty Turysty, uprawniającej m.in. do zakupu biletów z 20 proc. zniżką.
„Ceny biletów pozostają bez zmian. Za wejście na molo zapłacimy 10 zł, bilet ulgowy kosztować będzie 5 zł. W ofercie znajdują się również bilety rodzinne oraz grupowe. Sprzedaż biletów prowadzona będzie w kasach oraz na stronie molo.sopot.pl” – tłumaczy Marek Niziołek.
Cała konstrukcja molo ma w sumie 511,5 m, z czego 458 metrów prowadzi nad wodą, a pozostały fragment nad plażą. Najszersza część mola, która znajduje się w całości nad plażą nazywana jest patelnią.
Szerokość mola waha się od 10 do 26 metrów, nie wliczając dolnych pomostów służących do cumowania jednostek pływających.
Konstrukcja drewniana bazuje na palach sosnowych o średnicy od 30 do 60 cm wbitych w dno na głębokość od 5 do 12 metrów. Podkład pomostu tworzą deski sosnowe o grubości 6 cm, szerokości 15 cm i długości od 440 do 780 cm. (PAP)
- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520