HomePOLSKA

Spotkanie kierownictwa PiS w sprawie Przyszłości Zjednoczonej Prawicy

Spotkanie kierownictwa PiS w sprawie Przyszłości Zjednoczonej Prawicy

Trwa spotkanie kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości w sprawie przyszłości Zjednoczonej Prawicy. W rozmowach, które o godzinie 13 rozpoczęły się w siedzibie PiS przy ulicy Nowogrodzkiej, uczestniczą między innymi prezes PiS Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki oraz wiceprezesi partii Mariusz Kamiński i Beata Szydło.

Tuż przed spotkaniem zastępca rzecznika prasowego PiS Radosław Fogiel powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że dziś mogą zapaść ostateczne decyzje w sprawie koalicji. Kierownictwo PiS rozstrzygnie to co wydarzyło się do tej pory oraz stanowisko koalicjantów, czyli Solidarnej Polski i Porozumienia. Radosław Fogiel dodał, że PiS zależy na tym, żeby skutecznie realizować swój program z większością parlamentarną, ale jak zaznaczył również na tym, aby koalicja działała w sposób właściwy.

Szef komitetu wykonawczego Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Sobolewski powiedział w Telewizji Republika, że pozostanie ministra sprawiedliwości i prezesa Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry w rządzie zależy od tego, czy przyjmie warunki postawione przez kierownictwo rządzącego ugrupowania.

Na spotkaniu prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego z przewodniczącym Solidarnej Polski Zbigniewem Ziobrą zostały przedstawione warunki, na których mogłaby trwać dalsza współpraca w ramach koalicji. W siedzibie partii przy Nowogrodzkiej odbyło się też spotkanie najważniejszych polityków PiS z innym koalicjantem, Porozumieniem. W rozmowach z Jarosławem Gowinem uczestniczył premier Mateusz Morawiecki.

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/ #Fabisiak/i wz/w dw

COMMENTS