8.5 C
Chicago
piątek, 19 kwietnia, 2024

Śniadanie z burmistrz Chicago z okazji Miesiąca Dziedzictwa Polskiego.

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

CHICAGO: Komitet Miast Siostrzanych Chicago-Warszawa zorganizowal specjalne „Polskie śniadanie dziedzictwa” („Polish Heritage Breakfast”) z burmistrz Chicago – Lori Lighfoot.  Lori mówiła z wielkim uznaniem o wkładzie Poloniii amerykańskiej w budowanie Chicago. Zna wiele organizacji, polskich budowniczych. Przywoływała polskie wydarzenia w Chicago i w Illinois, polskie nazwy ulic.  Opowiedziała nawet historię o polonijnym pszczelarzu. Dla burmistrz Chicago było to jej pierwsze spotkanie z Polonią w ramach Miesiąca Dziedzictwa Polskiego.

Uroczystość została zorganizowana przez Komitet Miast Siostrzanych Chicago-Warszawa, którego przewodniczącą jest Iwona Wegrzyn- Bocheńska, a jej zastępcą Conrad Nowak we współpracy z całym Komitetem –  w biurze prawniczym Hinshaw & Culbertson LLP, gdzie partnerem jest Conrad Nowak.

Andrea Zopp, CEO of World Business Chicago, Dyrektor Wykonawcza mówiła o historycznym znaczeniu podpisania umowy o współpracy Miast Siostrzanych Chicago-Warszawa w 1960 roku. Umowa ta była pierwsza w Chicago i stała się modelem do współpracy dla 27 komitetów miast siostrzanych działających w Chicago. W przyszłym roku będzie uroczyście obchodzona  60. rocznica podpisania umowy Miast Siostrzanych Chicago-Warszawa. Z tej okazji pojedzie do Polski specjalna delegacja z Chicago.

Polonia wyraża zadowolenie z uczestnictwa burmistrz Chicago w „Polskim Śniadaniu Dziedzivctwa.”  Burmistrz  Chicago ma wiele piętrzących spraw do rozwiąania w najbliższym czasie.

Wielu rodaków życzyło burmistrz Lighfoot powodzenia w dalszej służbie publicznej.

Tekst i zdjęcia Andrzej Mikołajczyk 

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520