HomeLubuskie

Silny wiatr w Lubuskiem łamał konary i wyrywał drzewa z korzeniami. Są uszkodzone dachy i zerwane linie energetyczne

Silny wiatr w Lubuskiem łamał konary i wyrywał drzewa z korzeniami. Są uszkodzone dachy i zerwane linie energetyczne

Sprawdziły się prognozy synoptyków. W niedzielę i w nocy z niedzieli na poniedziałek w Lubuskiem wiał silny wiatr, miejscami występowały też obfite opady deszczu. Strażacy mieli pełne ręce roboty.

 

W sumie w związku z wichurami interweniowali 137 razy. Silny wiatr zaczął wiać w Lubuskiem już w niedzielę, 23 lutego, wieczorem. Najsilniejsze podmuchy miały miejsce na południu województwa lubuskiego. – Od godziny 19 w niedzielę, do godziny 5 rano w poniedziałek strażacy interweniowali 137 razy w związku z wichurami – mówi Dariusz Szymura, rzecznik prasowy lubuskich strażaków. Zdecydowana większość interwencji dotyczyła połamanych konarów lub drzew wyrwanych z korzeniami.

 

Było też kilka przypadków uszkodzeń dachów – wiatr strącił kilka dachówek lub poderwał blachę. Strażacy odnotowali też kilka zgłoszeń dotyczących zerwanych linii energetycznych. W Małomicach na terenie jednej z firm wiatr powalił drzewa. Przewróciły się one na naczepę samochodu ciężarowego oraz ogrodzenie. W poniedziałek, 24 lutego, od rana wiatr słabnie. Dzień będzie dość pogodny, synoptycy nie wydali żadnych ostrzeżeń meteorologicznych.

 

aip

COMMENTS