13.8 C
piątek, 26 kwietnia, 2024

Sevilla triumfatorem Ligi Europy! Szalony mecz i wielkie emocje w Kolonii

W spotkaniu finałowym Ligi Europy piłkarze Sevilli FC pokonali Inter Mediolan 3:2 (2:2). Oba zespoły zafundowały kibicom mnóstwo emocji, ale puchar po raz szósty w historii powędrował do zespołu z Andaluzji.

Początek pojedynku świetnie ułożył się dla piłkarzy Interu. W 3 minucie meczu Diego Carlos faulował w swoim polu karnym rozpędzonego Romelu Lukaku i arbiter bez wahania podyktował rzut karny. Do piłki podszedł sam poszkodowany, który z kamienną twarzą umieścił piłkę w siatce, choć intencje Belga dobrze wyczuł Bunú.

Niezbyt dobre otwarcie meczu nie podłamało jednak Hiszpanów, którzy ruszyli do ataku. Już 7 minut później Luuk De Jong doprowadził do wyrównania. Navas zacentrował piłkę w szesnastkę, gdzie spod krycia urywał się holenderski napastnik i głową umieścił piłkę w siatce.

Na niespełna kwadrans do zakończenia pierwszej połowy ponownie w roli głównej wystąpił strzelec pierwszej bramki dla Sevilli. Mierzone dośrodkowanie do De Jonga, który ponownie najwyżej skacze w polu karnym i uderza piłkę głową. Nie było to co prawda atomowe uderzenie, jednak było na tyle precyzyjne, że Handanović po raz drugi musiał wyciągać piłkę ze swojej bramki.

Hiszpańscy kibice nie zdążyli jeszcze nacieszyć się prowadzeniem swojego zespołu, natomiast włoscy fani mogli już świętować kolejną bramkę Interu. Dwie minuty później po trafieniu podopiecznych Julena Lopeteguiego, mediolańczycy wypracowali sobie rzut wolny i dobrą okazję do zacentrowania w pole karne przeciwników. Brozović posłał mierzone dośrodkowanie na głowę Diego Godina, a ten nie dał szans bramkarzowi Sevilli.

Po zmianie stron oba zespoły miały po kilka okazji do zdobycia bramki, ale tylko jedna z nich została zamieniona na bramkę. Jak się okazało kluczowe dla tego pojedynku były stałe fragmenty gry. Kolejne dośrodkowanie rzutu wolnego w szesnastkę, gdzie źle wybita piłka przez obrońców Interu trafiła pod nogi Diego Carlosa. Brazylijczyk genialnie złożył się do strzału przewrotką i ponownie euforia zapanowała w domach kibiców zespołu z Andaluzji.

Zawodnicy Antonio Conte nie byli już w stanie odwrócić losów pojedynku i puchar Ligi Europy w sezonie 2019/2020 powędrował w ręce zawodników Sevilli!

Sevilla FC – Inter Mediolan 3:2 (2:2)
0:1 – Romelu Lukaku (k.) 5′
1:1 – Luuk de Jong 12′
2:1 – Luuk de Jong 33′
2:2 – Diego Godin 35′
3:2 – Diego Carlos 74′

Składy:

Sevilla: Yassine Bounou – Jesus Navas, Jules Kounde, Diego Carlos (86′ Nemanja Gudelj), Sergio Reguilon – Joan Jordan, Fernando, Ever Banega – Lucas Ocampos (71′ Munir El Haddadi), Suso (78′ Franco Vazquez), Luuk de Jong (85′ Youssef En Nesyri).

Inter: Samir Handanović – Diego Godin (90′ Antonio Candreva), Stefan De Vrij, Alessandro Bastoni – Danilo D’Ambrosio (78′ Victor Moses), Nicolo Barella, Marcelo Brozović, Roberto Gagliardini (78′ Christian Eriksen), Ashley Young – Romelu Lukaku, Lautaro Martinez (78′ Alexis Sanchez).