HomeUSA

Kolorado – automaty z marihuaną pojawiają się w sklepach

Kolorado – automaty z marihuaną pojawiają się w sklepach

Firma o nazwie Anna postawiła swoje pierwsze automaty w których kupić można marihuanę. A wszystko to w trosce o bezkontaktową sprzedaż produktu.

Pierwszy automat firmy Anna stanął właśnie w punkcie sprzedaży marihuany w Pueblo – Kolorado. Więcej automatów stanie niedługo w Aurora – Kolorado, również w punktach sprzedaży rekreacyjnej marihuany.

Zakup w takim automacie przypomina obsługę kasy samoobsługowej w sklepie spożywczym czy aptece.

Kupujący obsługują automat poprzez wbudowany panel dotykowy, lub mogą złożyć zamówienie online. W przypadku tej drugiej opcji wystarczy tylko zeskanować kod QR i odebrać produkt.

Automaty te, zostały wymuszone przez pandemię, mówi Dyrektor Generalny Anny Matt Frost Zapotrzebowanie na tą technologię istniało na długo przed pandemią, ale to właśnie obecność COVID-19 przyspieszyła chęć adaptacji bezkontaktowych płatności do sprzedaży marihuany.”

Sprzedaż marihuany w maju, w stanie Kolorado, szacowana była na niemal 150 milionów dolarów co ustanowiło wtedy rekord. Bardzo szybko, bo już w następnym miesiącu, rekord ten pobito o niemal 10 milionów dolarów.

Jeżeli obecny trend zostanie zachowany, całkowita sprzedaż również pobije zeszłoroczną. W roku 2019 wynosiła ona  1,747,990,638 dolarów. Do tej pory w 2020 wartość ta wynosi 978,350,185 dolarów.

 

PS

COMMENTS