HomeCalifornia

Seria włamań do samochodów w San Francisco – czy da się zwalczyć ten problem?

Seria włamań do samochodów w San Francisco – czy da się zwalczyć ten problem?

Chociaż włamania do samochodów nie są niczym nietypowym w San Francisco, to stłuczone szyby w ponad 10 samochodach na raz nie są aż tak częstym widokiem.

To co zobaczyli mieszkańcy osiedla w Russian Hill, San Francisco piątkowego poranka, było czymś czego wielu z nich nie widziało do tej pory.

Chociaż charakterystyczne stłuczone szkło samochodowej szyby, leżące na ulicy  po włamaniu nie jest czymś nietypowym, to Ryan McCarthy nie widział jeszcze nigdy niemal tuzina samochodów ze stłuczonymi oknami w jednym miejscu.

KRON4 News – “WŁAMANIA DO AUT: Chociaż liczba włamać w San Francisco spadła to stłuczone szkło na ulicach jest jasnym sygnałem, że kradzieże nadal występują. @KRON4HMaduyn relacjonuje:”

Stłuczone okna, otwarte skrytki a ich zawartość wsypana na siedzenie pasażera.

W ramach walki z problemem, policja w San Francisco wprowadziła akcję “Park Smart” – czyli parkuj mądrze. Uczula w niej mieszkańców, jak zmniejszyć szansę na to, że ktoś włamie się akurat do naszego samochodu.

“[Ludzie] myślą, że nie będzie ich tylko przez kilka minut i zaraz wrócą do swojego samochodu. Zostawiają plecaki, kamery lub cokolwiek innego w widocznym miejscu na siedzeniu. To zajmuje przestępcom tylko kilka sekund. Czasami to tylko oportuniści, którzy akurat idą ulicą a czasem są to całe ekipy” – mówi oficer Tiffany Hang.

 

 

PS

COMMENTS