HomePILNE

Senat opublikował wykaz zagranicznych i krajowych lotów o statusie HEAD z udziałem marszałka Karczewskiego

Senat opublikował wykaz zagranicznych i krajowych lotów o statusie HEAD z udziałem marszałka Karczewskiego

Senat opublikował wykaz zagranicznych i krajowych lotów o statusie HEAD z udziałem marszałka Senatu. Wykaz lotów Stanisława Karczewskiego obejmuje okres od 1 stycznia 2018 roku. 

W tym okresie marszałek odbył trzy podróże (sześć lotów) krajowych, w dwóch z nich towarzyszyła mu małżonka, oraz 26 podróży (52 loty) zagranicznych, gdzie małżonka towarzyszyła marszałkowi 6 razy, oraz jednokrotnie podczas wizyty na Węgrzech 1 marca 2018 roku – cała rodzina.
Jak czytamy w wykazie, wizyta na Węgrzech była związana z przyznaniem Stanisławowi Karczewskiemu Wielkiego Krzyża Orderu Zasługi – najwyższego odznaczenia przyznawanego przez Węgry obywatelom innych państw. W trakcie wizyty marszałkowi Senatu towarzyszyła rodzina – żona, córki i wnuki – zaproszona przez Laszlo Kovera. Koszt pobytu rodziny Stanisława Karczewskiego pokryła strona węgierska. Rodzina marszałka Senatu leciała tylko w jedną stronę, ze względu na udział w oficjalnej uroczystości. Do Polski rodzina wracała już własnym transportem.
Jak informowało wcześniej Centrum Informacyjne Senatu, jutro wykaz zostanie uzupełniony o okres od rozpoczęcia kadencji przez Stanisława Karczewskiego.

IAR/senat/sp/jj

COMMENTS