Plan na likwidację mediów publicznych? “Media publiczne należałoby zamknąć w piątek i otworzyć w poniedziałek”

Plan na likwidację mediów publicznych? “Media publiczne należałoby zamknąć w piątek i otworzyć w poniedziałek”

Przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański ocenił, że dla przedstawicieli opozycji media publiczne nie mają przyszłości. W rozmowie z Polskim Radiem 24 polityk Prawa i Sprawiedliwości odniósł się w ten sposób do wypowiedzi lidera łódzkiej listy Koalicji Obywatelskiej Tomasza Zimocha. Były dziennikarz Polskiego Radia mówił niedawno w Polsat News, że “media publiczne należałoby zamknąć w piątek i otworzyć w poniedziałek”.

Zdaniem Krzysztofa Czabańskiego, to plan na likwidację mediów publicznych. “To są głosy świadczące o tym, że ich zdaniem media publiczne nie mają przyszłości. To nie jest o przyszłości mediów, tylko o tym, jak zniszczyć media publiczne i żeby nie miały żadnej przyszłości. To są konsekwentne działania Platformy Obywatelskiej, wrócę do znanego bardzo przykładu wezwania Donalda Tuska, żeby ludzie nie płacili abonamentu RTV” – ocenił przewodniczący Rady Mediów Narodowych.
Krzysztof Czabański mówił, że po tej deklaracji w jednym roku Polskie Radio straciło kilkadziesiąt milionów złotych wpływów z abonamentu. Jak stwierdził, środowisko PO, wywodzące się z gdańskich liberałów, “ma oparcie w mediach komercyjnych i nie chce mediów publicznych”. Polityk argumentował, że media publiczne to konkurencja dla redakcji prywatnych w zakresie słuchalności, narracji oraz na rynku reklamowym. “Zwłaszcza Telewizji Polskiej, to jest konkurencja bardzo poważna, ale i Polskie Radio ma pewien udział, wcale niebagatelny, w rynku reklam radiowych. To jest też łakomy kąsek dla mediów komercyjnych, które popierają te środowiska polityczne, o których mówiliśmy, a te środowiska odwdzięczają się tym, żeby osłabiać media publiczne” – powiedział Krzysztof Czabański.
Przewodniczący Rady Mediów Narodowych ocenił, że pomysły wygłoszone przez kandydata Koalicji Obywatelskiej, nie mają praktycznego znaczenia. “Żeby je zrealizować opozycja musiałaby wygrać wybory i mieć taką siłę polityczną, żeby media publiczne zdemontować” – stwierdził Krzysztof Czabański. Jak zadeklarował, jego środowisko polityczne będzie bronić mediów publicznych.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/ Polskie Radio 24/ # Karol Darmoros/kryCOMMENTS

WORDPRESS: 0