20.5 C
Chicago
poniedziałek, 22 lipca, 2024

ŚDM: Papież Franciszek o wyjątkowym, strategicznym znaczeniu Panamy

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Papież Franciszek podkreślił wyjątkowe położenie geograficzne i kulturowe Panamy. Wczoraj po południu rozpoczął swoją 26. podróż apostolską. Pretekstem do niej są Światowe Dni Młodzieży. Podczas spotkania z władzami środkowoamerykańskiego kraju oraz korpusem dyplomatycznym zwrócił uwagę na to, że Panama jest naturalnym pomostem pomiędzy kontynentami oraz narodami.
„Wasz kraj, ze względu na uprzywilejowaną lokalizację, stanowi miejsce strategiczne nie tylko dla regionu, ale także dla całego świata. Jest mostem między oceanami i naturalną ziemią spotkań. Panama, najwęższy kraj w obu Amerykach, jest symbolem zrównoważonego rozwoju rodzącego się ze zdolności do tworzenia więzi i przymierzy. Ta zdolność charakteryzuje serce Panamczyków” – zaznaczył Franciszek.
Papież podkreślił znaczenie edukacji oraz godnej pracy dla naturalnego rozwoju kraju. „Nie można myśleć o przyszłości społeczeństwa bez czynnego, a nie tylko nominalnego udziału każdego z jego członków, tak aby godność była uznana i zagwarantowana poprzez dostęp do wysokiej jakościowo edukacji i krzewienia godnej pracy. Obie te rzeczywistości są najlepszym antidotum na wszelkiego rodzaju kuratele, które mają na celu ograniczenie swobody” – powiedział papież.
Franciszek zwracając się do władz kraju zaapelował o docenienie roli, jaką, w zdrowym społeczeństwie, odgrywa młodzież. „Nowe pokolenia, z ich radością i entuzjazmem, z ich wolnością, wrażliwością i zdolnością krytycyzmu, wymagają od dorosłych, ale zwłaszcza od tych wszystkich, którzy posiadają rolę wiodącą w życiu publicznym, życia zgodnego z posiadaną godnością i powierzoną im władzą. Prezentują styl życia, który ukazałby, że służba publiczna jest synonimem uczciwości i sprawiedliwości oraz przeciwieństwem wszelkiej formy korupcji” – podkreślił Ojciec Święty.
Papież zaznaczył, że właśnie młodość jest czasem, w którym ideały i nadzieje są silniejsze niż konformizm i oportunizm. „W tych dniach Panama stanie centrum nadziei. Miejscem spotkań, w którym młodzi ludzie pełni marzeń i nadziei, będą świętować, spotykać się, modlić się oraz ożywiać pragnienie i zaangażowanie w tworzenie świata bardziej ludzkiego. W ten sposób będą stawiać wyzwanie krótkowzrocznym, doraźnym poglądom ludzi zwiedzionych rezygnacją, chciwością czy zniewolonych paradygmatem technokratycznym” – mówił Franciszek.
Po spotkaniu w siedzibie ministerstwa spraw zagranicznych papież udał się do kościoła św. Franciszka z Asyżu na spotkanie z biskupami. O godzinie 22.30 czasu polskiego uda się na spotkanie z młodzieżą biorącą udział w ŚDM. Wśród nich jest 3 i pół tysiąca Polaków.
Wizyta papieża w Panamie potrwa do niedzieli.

IAR/YoyTube/www.vaticannews.va/mile/mt

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520