16.7 C
piątek, 3 maja, 2024

San Antonio lepsi od Toronto, kolejna wygrana Philadelhia 76ers

Koszykarze San Antonio Spurs wygrali u siebie z Toronto Raptors 110:82 w najciekawiej zapowiadającym się wtorkowym meczu ligi NBA. Gospodarze, drugi zespół Zachodu nie dali większych szans wiceliderowi Konferencji Wschodniej. Już do przerwy ekipa z Teksasu prowadziła różnicą 19 punktów. Najwięcej dla San Antonio, 25 punktów, rzucił Kawhi Leonard; o punkt więcej zdobył lider zespołu z Toronto, DeMar DeRozan.
San Antonio odnieśli 28. zwycięstwo w 35. meczu i pozostają na 2. miejscu w tabeli Zachodu, za liderem całej ligi, Golden State Warriors (30 zwycięstw – 5 porażek). Trzecie miejsce w tej Konferencji zajmują Houston Rockets (27-9).

Toronto Raptors ponieśli natomiast 11. porażkę w 34. meczu i w tabeli Wschodu ustępują miejsca obrońcom tytułu, Cleveland Cavaliers (26-7). Trzecie miejsce w tej Konferencji zajmują Boston Celtics, którzy we wtorek pokonali u siebie Utah Jazz 115:104. Najwięcej dla zwycięzców, 29 punktów, rzucił Isaiah Thomas, który miał też 15 asyst. Zespół z Bostonu ma bilans 21-14.

Philadelphia 76ers, którzy do niedawna byli najsłabszym zespołem całej ligi, pokonali u siebie jednego z outsiderów Zachodu, Minnesota Timberwolves 93:91. Gospodarze rozpoczynali ostatnią kwartę mając 14 punktów przewagi, ale goście doprowadzili do remisu i dopiero na 0.2 sek. przed końcem IV kwarty o zwycięstwie klubu z Filadelfii przesądził celny rzut Roberta Covingtona. Philadelphia 76ers odnieśli drugie z rzędu zwycięstwo, a łącznie jest to ich 9. wygrana w 33. spotkaniu. Zespół jest przedostatni w tabeli Wchodu, a ostanie miejsce w tabeli tej Konferencji zajmują Brooklyn Nets (8-25).
Na Zachodzie gorszy bilans od Minnesoty (11-24) mają tylko Phoenix Suns, którzy we wtorek pokonali u siebie Miami Heat 99:90. Dla zespołu z Florydy była to 6. z rzędu porażka; Phoenix mają dorobek 11 zwycięstw i 25 przegranych.