13.9 C
Chicago
wtorek, 28 maja, 2024

Sąd po stronie frankowiczów

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Komisja Nadzoru Finansowego, która przygotowywała dane do prezydenckiej ustawy dotyczącej frankowiczów, będzie musiała wykazać, jak liczyła tak zwany sprawiedliwy kurs kredytu frankowego. Prawomocny wyrok w tej sprawie wydał Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie.

Prezes stowarzyszenia „Stop Bankowemu Bezprawiu” Arkadiusz Szcześniak powiedział IAR, że jeden z członków stowarzyszenia pytał o szczegóły prezydenckiej regulacji dotyczącej kredytów walutowych ze stycznia 2016 roku. Strona społeczna liczy, że po zapoznaniu się z informacją o kredytach będzie mogła zaproponować najlepsze rozwiązania istniejącej sytuacji. Stowarzyszenie chce poznać pełną informację wykazaną przez banki w ankiecie rozesłanej przez KNF, po to, by przedstawić bardziej szczegółową analizę danych. Stowarzyszenie jest zainteresowane danymi zbiorczymi dla całego sektora.
Jak powiedział Arkadiusz Szcześniak, Komisja Nadzoru Finansowego będzie musiała udzielić informacji w ciągu 14 dni. Frankowicze chcieli dowiedzieć się od nadzoru finansowego między innymi, ile wynosiłby średnio „kurs sprawiedliwy”, zgodnie z propozycją prezydenta.
Andrzej Duda, jeszcze jako kandydat w wyborach prezydenckich w 2015 roku obiecał rozwiązanie problemu kredytów denominowanych lub indeksowanych w walutach obcych. Ponad rok temu urzędnicy jego kancelarii przedstawili projekt ustawy, która przewidywała ustalenie tak zwanego sprawiedliwego kursu. Z tego rozwiązania ostatecznie się wycofano.
Na początku sierpnia ubiegłego roku Kancelaria Prezydenta i Narodowy Bank Polski przedstawiły projekt tak zwanej ustawy antyspreadowej, który zakłada, że banki powinny zwrócić klientom nienależnie pobraną różnicę między kursem kupna i sprzedaży waluty.
Karol Tokarczyk, Fot. Dreamstime.com

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520