HomePOLSKA

Rząd z dnia na dzień zamyka baseny, siłownie i kluby fitness. Dziś branża wyraziła mocny protest!

Rząd z dnia na dzień zamyka baseny, siłownie i kluby fitness. Dziś branża wyraziła mocny protest!

Od dziś z powodu epidemii zamknięte są baseny, siłownie i kluby fitness. Z zakazu wyłączone zostały m.in. obiekty wykonujące działalność leczniczą.

Wiceminister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Anna Krupka przypomina w rozmowie z IAR, że początkowe zapowiadane ograniczenia zostały zmienione:

“Wcześniej podczas konferencji prasowych były zapowiedzi, przedstawiano zakaz korzystania z siłowni i centrów fitness. Dzięki także naszym staraniom, jako ministerstwa sportu, rozporządzenie, które obowiązuje od dzisiaj, zostało zmienione” – powiedziała wiceminister Anna Krupka. Jak wyjaśniła, wyjątek zrobiono także dla sportowców i uczniów:

“Z siłowni i centrów fitness mogą korzystać osoby uprawiające sport w ramach współzawodnictwa sportowego oraz zajęć sportowych lub wydarzeń sportowych, a także studenci i uczniowie w ramach zajęć na uczelni lub w szkole” – powiedziała wiceminister. “Zajęcia sportowe oznaczają każdą zorganizowaną formę aktywności fizycznej, a więc z basenów będą mogły korzystać choćby szkółki pływackie” – dodała Anna Krupka.

Od dziś obowiązują nowe ograniczenia sanitarne, których celem jest powstrzymanie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Dotyczą transportu, funkcjonowania szkół, lokali gastronomicznych, obiektów sportowych i sklepów, a także uroczystości religijnych.

 

***

Dziś głównie w Warszawie protestowali przedstawiciele branży fitness i pokrewnych. Podczas licznego protestu podkreślali, że rząd wprowadza faktyczny ponowny lockdown –  mimo wcześniejszych zapewnień premiera Morawieckiego, że rząd nie będzie tego czynił. “Z czego mamy żyć” – pytają rząd. Doczekają się odpowiedzi?

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/d mk/d mj/w to/

COMMENTS