Ruszyły zdjęcia do filmu o Zenku Martyniuku. Plan odwiedzi Bielsk Podlaski, Narew, Czeremchę, Dubicze Cerkiewne, Białystok

Ruszyły zdjęcia do filmu o Zenku Martyniuku. Plan odwiedzi Bielsk Podlaski, Narew, Czeremchę, Dubicze Cerkiewne, Białystok

Sceny są kręcone m.in. w budynku, w którym kręcono także kultowego Znachora

12 lutego plan filmowy odwiedził Narew, 13 lutego sceny kręcone są w Bielsku Podlaskim. Przed południem plan filmowy rozgościł się przy ul. Ogrodowej niedaleko cerkwi pw Zaśnięcia NMP. Po południu kamery przyniosą się do kultowego sklepu Znachor naprzeciw bielskiego Znachora. To właśnie w tym miejscu, kręcono sceny do kultowego Znachora (w sklepie tym sprzedawała Joanna Wilczur, która grała Anna Dymna). Na potrzeby filmu o Zenku zaaranżowano tu biuro podróży.

 

W mieszczącym się tu sklepie obuwniczym filmowy Zenek będzie kupował ślubne buty. Nie wykluczone, że przed swoim ślubem prawdziwy Zenek właśnie tu robił zakupy. Film o królu disco polo Zenku Martyniuku produkuje Telewizja Polska. To, że kręcony jest właśnie w Bielsku i okolicach nie jest przypadkiem. Zenek Martyniuk pochodzi z Gredel w położonej niedaleko Bielska gminie Orla. I to właśnie w okolicznych miejscowościach stawiał swe pierwsze kroki na scenie. – Do dziś z sentymentem wspominam te koncerty w remizach i wiejskich świetlicach – powiedział nam w wywiadzie Zenek Martyniuk. – Zresztą do dziś chętnie koncertuję nie tylko na wielkich scenach, ale także w małych domach kultury. A w rodzinnych stronach szczególnie.

 

Gdy pytaliśmy go swoje oczekiwania wobec filmu, zaznaczył, ze zdaje się na jego producentów i służy im pomocą. Przyznał też, że do jego ulubionych produkcji należą właśnie kręcony w Bielsku Znachor i filmowa biografia amerykańskiej gwiazdy muzyki z lat 60. ubiegłego wieku “La bamba” Latem ubiegłego roku w Bielsku i Białymstoku odbyły się nawet castingi do ról trzecioplanowych i na statystów do filmu. Cieszyły się one sporym zainteresowaniem. Wówczas też ekipa filmowa wybierała miejsca, w których będą kręcone sceny do filmu.

 

aipCOMMENTS

WORDPRESS: 0