Rozpoczyna się Międzynarodowy Tydzień Małżeństwa

Rozpoczyna się Międzynarodowy Tydzień Małżeństwa

Rozpoczyna się Międzynarodowy Tydzień Małżeństwa. W Polsce odbywa się po raz czwarty. To społeczna akcja, której celem jest promocja relacji małżeńskiej. W kilkunastu miastach dla małżonków zaplanowano różne warsztaty, konferencje czy wydarzenia kulturalne.

Rzecznik diecezji warszawsko-praskiej Mateusz Dzieduszycki mówi, że inicjatywy promujące wartość małżeństwa są bardzo potrzebne. “Żyjemy w czasach, w których promowane są trochę inne wartości” – podkreśla Mateusz Dzieduszycki, który od 29 lat jest małżonkiem. Zaznacza, że różne wydarzenia organizowane dla mężów i żon są godne uwagi. Jego zdaniem są dobrym sposobem na wspólne spędzenie czasu.

Szczegółowy program dla każdego miasta organizującego wydarzenia dla małżonków dostępny jest na stronie www.tydzienmalzenstwa.pl.

Tydzień Małżeństwa został zainicjowany w 1997 r. w Wielkiej Brytanii. Organizowany jest w dniach od 7 do 14 lutego w prawie 30 krajach. W Polsce zapoczątkowany został w 2015 roku przez gdański oddział Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Magdalena Kowalewska/zr

COMMENTS

WORDPRESS: 0