Rozpoczyna się 55 Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu

Rozpoczyna się 55 Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu

Dziś wieczorem, koncertem “Przebój na Mundial” rozpoczyna się 55. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. Rzecznik prasowy Festiwalu Agata Konarska mówi Polskiemu Radiu, że po raz pierwszy w Opolu zostanie wybrana piosenka polskiego mundialowego hymnu.

“Usłyszymy te utwory, które już znamy, które towarzyszyły na poprzednich mistrzostwach świata w piłce nożnej. Ale także nowych 7 utworów, które walczyć będą o miano hitu na Mundial. Piosenka, która zwycięży będzie towarzyszyła polskiej reprezentacji w Rosji”- zapowiada Beata Konarska.

Także dziś w Opolu zaplanowano największą strefę kibica, na której będzie można obejrzeć mecz Polska – Chile. Po towarzyskim meczu – przedostatnim sprawdzianie kadry przed Mundialem – rozpocznie się druga część koncertu, “Debiuty”, w której wystąpią młodzi artyści. O nagrodę imienia Anny Jantar oraz nagrodę TVP powalczą m.in.: Krzysztof Iwaneczko, Kasia Lins, Karolina Micor, Michał Sołtan, Edyta Strzycka. Gościem specjalnym koncertu będzie Andrzej “Piasek” Piaseczny.

Jutro, w dniu drugim festiwalu , oprócz utworów premierowych usłyszymy koncert piosenek kabaretowych i literackich. Swoje utwory zaprezentują m.in.: Future Folk, Marta Gałuszewska, Ola Nizio, Piotr Rubik, Sławek Uniatowski. Poza konkursem wystąpią: Krzysztof Krawczyk(z okazji jubileuszu 55 lat na scenie, Maciej Miecznikowski i zespół Leszcze, Blue Cafe oraz Kasia Cerekwicka. Koncert poprowadzą Agata Konarska i Artur Orzech, a reżyserem i scenarzystą będzie Konrad Smuga.

Niedzielny koncert “Od Opola do Opola” oraz przeboje stulecia nawiązywać będą do rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Festiwal zakończy się w poniedziałek 11 czerwca

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/M.Jędrzejczyk/kj

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0