HomeKultura

Rozpoczyna się 4. akcja BohaterON – włącz historię

Rozpoczyna się 4. akcja BohaterON – włącz historię

W 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego rozpoczyna się czwarta akcja pisania kartek i listów do powstańców warszawskich “BohaterON – włącz historię”. Kampanię organizują Fundacja Rosa oraz Fundacja Sensoria z Wrocławia, a jej hasłem jest “Pamięć – edukacja – Pomoc”. Jednym z partnerów strategicznych akcji jest Polskie Radio.

Organizatorka akcji Agnieszka Łukasiuk-Krajewska wyjaśnia, że w tym roku zmieniła się formuła akcji. Zrezygnowano z druku i dystrybucji bezpłatnych pocztówek, natomiast organizatorzy będą zachęcać do tego, aby pisać listy, kartki wykonywać własnoręcznie, wysyłać pocztówki ze swojej miejscowości, zostawiać adresy i numery telefonów.

Do tej pory do powstańców warszawskich dotarło w sumie około pół miliona kartek i listów.

Agnieszka Łukasiuk-Krajewska dodaje, że tegoroczne przedsięwzięcie zostało poszerzone i oprócz wysyłania kartek i listów do powstańców zostanie przyznana po raz pierwszy nagroda BohaterON imienia Powstańców Warszawskich. Organizatorzy akcji w ten szczególny sposób chcą uhonorować bohaterów z okazji 75. Rocznicy wybuchu Powstania, “ale również dlatego, że są oni wyjątkowym pokoleniem, od którego możemy uczyć się miłości do ojczyzny” – mówi organizatorka. Nagroda ma wyróżnić firmy, osoby i instytucję, których aktywność w szczególny sposób promowała wiedzę o historii Polski z lat 1918-1989 oraz edukację historyczno-patriotyczną w 2018 roku.

Nagroda zostanie przyznana w 6. kategoriach: instytucja, organizacja non profit, osoba publiczna, firma oraz dziennikarz. Kandydatów można zgłaszać od dziś, wysyłając propozycje na adres nagroda@bohateron.pl. W kapitule nagrody zasiądzie między innymi prezes Polskiego Radia Andrzej Rogoyski.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.bohateron.pl

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Witold Banach/mtCOMMENTS