12.3 C
Chicago
poniedziałek, 4 marca, 2024

Różne oceny po wysłuchaniu J.Wojciechowskiego w PE

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Różne są oceny po wysłuchaniu Janusza Wojciechowskiego w Parlamencie Europejskim. Część deputowanych domaga się dodatkowego wysłuchania. Europosłowie narzekają, że odpowiedzi kandydata z Polski na komisarza do spraw rolnictwa nie były satysfakcjonujące.

Janusza Wojciechowskiego bronił jego partyjny kolega Zbigniew Kuźmiuk, który ocenił bardzo dobrze wystąpienie polskiego kandydata. „Wszechstronność. Nie mam najmniejszych zastrzeżeń, ale w tym gmachu jest polityka” – powiedział Zbigniew Kuźmiuk. „Jestem zawiedziony” – skomentował z kolei europoseł PSL Jarosław Kalinowski.

„Miałem nadzieję, że wypadnie to lepiej, a tak to były ogólniki i deklaracje, że porozmawiamy o wszystkim w przyszłości” – powiedział Jarosław Kalinowski. Jego zdaniem, większość europosłów, zwłaszcza tych, którzy znali Janusza Wojciechowskiego z poprzedniej kadencji, spodziewało się bardziej pogłębionych i przemyślanych wypowiedzi. „To wysłuchanie można nazwać straconą szansą” – skomentował Robert Biedroń.

Janusz Wojciechowski zapowiedział, że jest gotowy złożyć dodatkowe wyjaśnienia i stawić się na kolejnym wysłuchaniu.

 

*

 

Jest decyzja o wysłaniu dodatkowych pytań Januszowi Wojciechowskiemu, kandydatowi na komisarza do spraw rolnictwa. Tak zdecydowali przedstawiciele grup politycznych, którzy ocenili wysłuchanie Polaka.

Janusz Wojciechowski ma czas do wtorku na przysłanie odpowiedzi. Od tego zależy czy będzie zorganizowane dodatkowe wysłuchanie. Po tym dzisiejszym wielu europosłów narzekało na brak konkretów i zbyt ogólnikowe wypowiedzi.

 

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Beata Płomecka/Bruksela/wk

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Beata Płomecka/Bruksela/mcm/wk

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520