Rajd ekologicznych pojazdów to jeden z punktów czerwcowego forum EKOZAKOPANE

Rajd ekologicznych pojazdów to jeden z punktów czerwcowego forum EKOZAKOPANE

Rajd ekologicznych pojazdów to jeden z punktów czerwcowego forum EKOZAKOPANE. Dziś w Krakowie można było zobaczyć elektryczne skutery i samochody, które wezmą udział w niecodziennym wyścigu, a które już dostępne są na polskim rynku.

Pokaz elektrycznych pojazdów to zapowiedź II Międzynarodowego Forum Energetyka i Środowisko EKOZAKOPANE, które odbędzie się w dniach 2-6 czerwca w Zakopanem, a od 7 do 9 czerwca przeniesie się do Suchej Beskidzkiej. Do Małopolski przyjedzie aż 6 tys. osób z całego świata, a 1,5 tys. z nich weźmie udział w specjalnych sesjach panelowych . Jednym z głównych elementów forum EKOZAKOPANE będzie rajd ekologicznych pojazdów. Jego zwycięzcą będzie jednak nie ten, kto najszybciej, ale kto najbardziej „eko” dojedzie do stolicy Tatr. Tam przewidziano prezentację nowatorskich rozwiązań technologicznych z całego świata, dzięki którym można jeszcze łatwiej dbać o nasze otoczenie.

 

Oprócz ekologicznych samochodów, skuterów, a nawet samochodów dostawczych, będzie można podziwiać także Raptora, czyli osobowy pojazd powietrzny. Podczas forum przewidziano także liczne dyskusje z ekspertami na tematy związane z elektromobilnością czy też ekologicznym budownictwem. Sympozjum ma być także okazją do zabawy i edukacji ekologicznej, dlatego zaplanowano m.in. biegi promujące ekologiczny styl życia – w tym bieg na Wielką Krokiew – oraz „ekoparadę” dla dzieci i młodzieży, na której zostaną zaprezentowane ubrania pozyskane z recyklingu. Ekologiczne forum w Zakopanem promował dzisiaj Andrzej Bargiel – trzykrotny mistrz Polski w skialpiniźmie, rekordzista świata w biegu na Elbrus, a zarazem pierwszy Polak, któremu udało się zdobyć ośmiotysięcznik Shishapangma oraz zjechać z jego wierzchołka na nartach.

 

Andrzej Bargiel zdecydował się zostać jednym z ambasadorów czystego powietrza w naszym regionie. – Zanieczyszczenie powietrza to duży problem, a ja sam jako sportowiec doskonale wiem jak to jest, kiedy brakuje nam tchu. Osobiście deklaruję, że będę z całych sił wspierał budowanie świadomości i działania związane z tym, jakim powietrzem oddychamy w całej Małopolsce – powiedział Bargiel.

 COMMENTS

WORDPRESS: 0