HomeSport

Radwańska: Tenis to całe moje życie

Radwańska: Tenis to całe moje życie

o zakończeniu sportowej kariery, była tenisistka, Agnieszka Radwańska nie ucieka od swojej dyscypliny. Polka to zwyciężczyni 20 turniejów WTA, finalistka wielkoszlemowego turnieju w Wimbledonie i triumfatorka kończącego sezon turnieju WTA Finals w 2015 roku.

Radwańska w rozmowie z Polskim Radiem przyznała, że po zakończeniu kariery zrobiła zbyt długa przerwę od gry. “Wyszłam na kort po 2,5 miesięcznej przerwie. To był mój błąd, że zrobiłam tak długą przerwę. Po 20 minutach myślałam, że umrę, ale zacisnęłam zęby i wytrzymałam kolejne 20 minut. Po treningu bolały mnie wszystkie stawy w dłoni i zesztywniał bark. Potem bolała mnie tak ręka, że nie mogłam się z nikim przywitać. To świadczy o tym jak bardzo ten organizm jest wyniszczony. Po 40 minutach musiałam zejść z kortu, bo nie byłam w stanie trzymać rakiety w ręku.”
29-latka tłumaczy, że decyzja o przerwaniu startów była jedną z trudniejszych w jej życiu. “Ja po tym jak ogłosiłam zakończenie kariery, poczułam się tak jakbym umarła, jakby umarł tenis. Był tak duży odzew w Polsce i na całym świecie, że to naprawdę łapało za serce. To była dla mnie bardzo trudna decyzja i nie podjęłam jej w jeden dzień. Chyba najbardziej to do mnie dotarło kiedy usłyszałam odzew z zewnątrz i to nie tylko w Polsce, ale na całym świecie.” – zaznacza Radwańska.
Krakowianka jest przekonana, że poza hobbystyczną grą na korcie będzie też śledzić wyniki aktualnych zawodów. “Nawet jak skończyłam swój turniej dość wcześnie, to oglądałam wszystko do końca i z tym nie mam problemu, bo tenis to całe moje życie. Ja nie tylko grałam, ale zawsze lubiłam też oglądać i ciekawiło mnie jak grają koleżanki na innych kortach.” – zakończyła.

Naczelna Redakcja Sportowa PR / gn

COMMENTS