"> Radlin: Przechodzień z dziećmi zwrócił kierowcy audi uwagę. Ma... siedem ran postrzałowych - wiadomosci.com

Radlin: Przechodzień z dziećmi zwrócił kierowcy audi uwagę. Ma… siedem ran postrzałowych

Radlin: Przechodzień z dziećmi zwrócił kierowcy audi uwagę. Ma… siedem ran postrzałowych

23-latek wysiadł z audi, sięgnął po broń i zaczął strzelać do przechodnia idącego w towarzystwie żony i dwójki dzieci. Powód? Mężczyzna zwrócił uwagę kierowcom na zbyt szybką i agresywną jazdę po ulicy Matejki.

Jak informuje policja, mundurowi zostali powiadomieni o zdarzeniu w piątek, 5 kwietnia, po godz. 18.00. Z przekazanej przez kobietę informacji wynikało, że na ulicy Matejki jej mąż został postrzelony przez osoby poruszające się czerwonym audi. Na miejsce wysłano wszystkie patrole policji. Stróże prawa ustalili, że 37-latek przebywał wraz z żoną i dwójką dzieci w rejonie skrzyżowania ulic Matejki i Krótkiej. W pewnym momencie zauważył dwa samochody poruszające się z nadmierną prędkością i w małej odległości od siebie.

 

Mężczyzna, stukając się po głowie, zwrócił uwagę na ich agresywną i niebezpieczną jazdę. Wtedy drugi z pojazdów zatrzymał się w niedalekiej odległości od mężczyzny. Z samochodu wysiadł pasażer, pytając 37-latka, czy ma jakiś problem. Gdy mężczyzna odpowiedział, że nie podoba mu się zbyt szybka jazda po ulicy, w okolicy której przebywają dzieci, pasażer sięgnął po pistolet i zaczął strzelać w jego kierunku. – Ranny mężczyzna trafił do szpitala, gdzie stwierdzono u niego 7 ran postrzałowych w tym w rejonie oczodołu. W niektórych ranach wciąż znajdowały się śruty – informuje policja. W chwili zdarzenia 8-letni syn mężczyzny stał kilka metrów za tatą i znajdował się na linii strzału.

 

Na szczęście nic mu się nie stało. Policjanci rozpoczęli poszukiwania pojazdu i podróżujących nim mężczyzn. – Pomocny w tych ustaleniach okazał się miejski monitoring, na którym zarejestrowano czerwone audi. Jeszcze tego samego dnia ustalono właściciela pojazdu, a dzień później agresywny pasażer, który strzelał, był już w rękach radlińskich stróżów prawa – dodają policjanci. Mundurowi zabezpieczyli śrutową broń pneumatyczną, która wkrótce zostanie przesłana do badań laboratoryjnych.

 

23-latek usłyszał zarzut spowodowania naruszenia czynności narządów ciała, a jego czyn został potraktowany jako występek o charakterze chuligańskim. Ponadto swoim czynem naraził na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia 8-latka, który w momencie zdarzenia stał na linii strzału. Jak się okazało, sprawca był już karany za rozboje i jest znany wodzisławskim stróżom prawa. Wczoraj, 8 kwietnia, na wniosek policji i prokuratury, recydywista został tymczasowo aresztowany. Grozi mu co najmniej 5-letni pobyt w więzieniu.

 

aip



COMMENTS

WORDPRESS: 0