26 C
Chicago
poniedziałek, 24 czerwca, 2024

Putin życzy Skripalowi… zdrowia!

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Prezydent Rosji Wladimir Putin życzył „dobrego zdrowia” Siergiejowi Skripalowi. Ten były podwójny agent, rosyjski i brytyjski, wyszedł dziś ze szpitala w Salisbury. Lekarze uznali,. że dalsze leczenie może się odbywać poza oddziałem. 4 marca Skripal i jego córka zostali poddani silnie toksycznej substancji paraliżująco-drgawkowej o nazwie nowiczok. 

Podczas konferencji prasowej z kanclerz Niemiec Angelą Merkel, komentując wyjście Skripala ze szpitala prezydent Putin powiedział, że gdyby wobec byłego szpiega użyto trucizny stosowanej przez służby specjalne, to zmarłby na miejscu. „Dzięki Bogu ma się lepiej i wyszedł dop domu. Niech Bóg da mu dobre zdrowie” – powiedział prezydent Rosji.
Jeszcze w tym tygodniu trwały policyjne przesłuchania Siergieja Skripala. Według Sky News, były agent usłyszał pytania o swoje częste podróże do Londynu, a także o kontakty z przedstawicielami służb w Estonii i Czechach, którym – według mediów – miał przekazywać informacje o sposobach działania rosyjskiego wywiadu.
O bezprecedensowy atak na brytyjskim terytorium Londyn oskarża Rosję. Kreml konsekwentnie zaprzecza. Sprawa ta spowodowała poważny kryzys dyplomatyczny na linii Zachód – Rosja.
Siergiej Skripal, jako pracownik rosyjskiego wywiadu wojskowego przekazywał sekrety brytyjskim agentom. Został za to skazany na więzienie. Potem – w ramach wymiany szpiegów – trafił na Wyspy Brytyjskie.

IAR/AFP/wcześn./dabr

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520