30.3 C
Chicago
piątek, 21 czerwca, 2024

Kongres Polska Wielki Projekt: Debata o gospodarce i polskich ambicjach

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński powiedział, że Polska na świecie postrzegana jest jako kraj, który prowadzi dobrą politykę gospodarczą. Był on jednym z uczestników ostatniej debaty drugiego dnia Kongresu Polska Wielki Projekt. Minister Kwieciński dodał, że polska gospodarczo ciągle się rozwija i wyróżnia się na tle innych krajów. „Mamy świetne wyniki gospodarcze, przez trzy ostatnie kwartały mamy wzrost na poziomie pięciu procent, to budzi wrażenie” – dodał minister Kwieciński. Jak dodał, polskiej gospodarce potrzeba jednak większego skupienia na innowacjach i ich wspieraniu. 

Prezes PKO Banku Polskiego Zbigniew Jagiełło powiedział, że mamy w branży IT duży potencjał, a informatyka stała się polską „narodową umiejętnością”. „Różnego rodzaju instytucje lokują w Polsce swoje działy IT, bo Polacy potrafią to robić. Nie dopracowaliśmy się jednak jeszcze wielkich polskich firm informatycznych, które będą się przebijały na świecie” – dodał.
Debata „Ambicje nowoczesnego państwa we współczesnych procesach gospodarczych” jest ostatnim punktem programu drugiego dnia Kongresu Polska Wielki Projekt, który odbywa się w Warszawie.
Podczas debat rozmawiano dzisiaj o znaczeniu gospodarki i roli państwa w jej funkcjonowaniu. Dyskutowano też o sporcie, który jest elementem kreowania polskiej marki.
Wręczono również Medal „Odwaga i Wiarygodność”. Otrzymała go rumuńska lekarka, doktor Anca Maria Cernea (Czerna).
Kongres Polska Wielki Projekt to kilka dni debat nad strategicznymi wyzwaniami rozwojowymi stojącymi przed Polską w najbliższych dekadach. Patronem medialnym wydarzenia jest Polskie Radio.

IAR/Tomasz Zielenkiewicz/kry

- Advertisement -

Podobne

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520