Kongres Polska Wielki Projekt: Debata o gospodarce i polskich ambicjach

Kongres Polska Wielki Projekt: Debata o gospodarce i polskich ambicjach

Minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński powiedział, że Polska na świecie postrzegana jest jako kraj, który prowadzi dobrą politykę gospodarczą. Był on jednym z uczestników ostatniej debaty drugiego dnia Kongresu Polska Wielki Projekt. Minister Kwieciński dodał, że polska gospodarczo ciągle się rozwija i wyróżnia się na tle innych krajów. “Mamy świetne wyniki gospodarcze, przez trzy ostatnie kwartały mamy wzrost na poziomie pięciu procent, to budzi wrażenie” – dodał minister Kwieciński. Jak dodał, polskiej gospodarce potrzeba jednak większego skupienia na innowacjach i ich wspieraniu. 

Prezes PKO Banku Polskiego Zbigniew Jagiełło powiedział, że mamy w branży IT duży potencjał, a informatyka stała się polską “narodową umiejętnością”. “Różnego rodzaju instytucje lokują w Polsce swoje działy IT, bo Polacy potrafią to robić. Nie dopracowaliśmy się jednak jeszcze wielkich polskich firm informatycznych, które będą się przebijały na świecie” – dodał.
Debata “Ambicje nowoczesnego państwa we współczesnych procesach gospodarczych” jest ostatnim punktem programu drugiego dnia Kongresu Polska Wielki Projekt, który odbywa się w Warszawie.
Podczas debat rozmawiano dzisiaj o znaczeniu gospodarki i roli państwa w jej funkcjonowaniu. Dyskutowano też o sporcie, który jest elementem kreowania polskiej marki.
Wręczono również Medal “Odwaga i Wiarygodność”. Otrzymała go rumuńska lekarka, doktor Anca Maria Cernea (Czerna).
Kongres Polska Wielki Projekt to kilka dni debat nad strategicznymi wyzwaniami rozwojowymi stojącymi przed Polską w najbliższych dekadach. Patronem medialnym wydarzenia jest Polskie Radio.

IAR/Tomasz Zielenkiewicz/kryCOMMENTS

WORDPRESS: 1
  • comment-avatar

    […] Polonia: Polskie Radio, wpolityce.pl, Radio Zagranica, niezalezna.pl, fronda.pl, Gazeta Polska, wiadomosci.com, wsensie.pl, […]