23.5 C
Chicago
niedziela, 16 czerwca, 2024

Przejazd motocyklistów ku pamięci świętego Jana Pawła II

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

W niedzielę, 23 kwietnia już po raz 12. ulicami Chicago przejechali motocykliści, aby w ten sposób oddać hołd naszemu rodakowi – świętemu Janowi Pawłowi II.

Organizatorem Przejazdu Papieskiego jest klub Sokół Riders i to właśnie w ich siedzibie już o 8.30 rano zgromadzili się licznie motocykliści – członkowie różnych klubów oraz niezrzeszeni miłośnicy motocykli. Pojawił się także przedstawiciel Konsulatu Generalnego RP w Chicago – wicekonsul Konrad Zieliński, który prywatnie, w wolnych chwilach także jeździ na motocyklu.

Inicjatywa zrodziła się w 2005 roku, za życia jeszcze papieża Jana Pawła II. Jako cel motocykliści obrali kościół św. Heleny gdzie znajdował się w tym czasie jedyny pomnik Jana Pawła II. Niestety, pierwszy przejazd odbył się już w dniu pogrzebu naszego rodaka i od tej pory co roku klub Sokół Riders organizuje taki przejazd.

O historii Papieskiego Przejazdu w kilku słowach opowiedział prezes Sokół Riders – Ted Flaki Milowka:

W tym roku dopisała piękna słoneczna pogoda. Nic więc dziwnego, że blisko 200 motocyklistów przybyło do siedziby Sokół Riders, aby wspólnie w kolumnie udać się pod kościół św. Heleny. Całość kolumny zamykała – asekurowała niebieska Nyska Milicyjna, która nie tylko u wielu motocyklistów wywołała różnorakie wspomnienia, ale także wzbudzała zaciekawienie przechodniów i zgromadzonych pod kościołem. Milicyjna Nyska to nowy nabytek miłośników aut z czasów PRL-u zrzeszonych w grupie Auta PRL-u.

W kościele św. Heleny odbyła się uroczysta msza św. koncelebrowana przez ks. Franciszka Florczyka, który powitał wszystkich przybyłych motocyklistów, a na zakończenie, po uroczystym złożeniu kwiatów pod pomnikiem Jana Pawła II pobłogosławił motocyklistów i ich motory życząc im udanego i bezpiecznego sezonu.

Po oficjalnych uroczystościach kościelnych motocykliści wrócili do klubu Sokół Riders, gdzie można było posilić się kiełbaską z ogniska i wspólnie zaplanować pierwsze wiosenne wyprawy motocyklowe, a pogoda temu zdecydowanie sprzyjała. W klubie można było także nabyć pamiątkowe znaczki z XII Papieskiego przejazdu, a także koszulki i kubki z logiem Sokół Riders, które powstały z okazji 20-lecia klubu.

MS

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520