10.7 C
Chicago
czwartek, 30 maja, 2024

Tomasz Gollob odłączony od respiratora – oddycha samodzielnie

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Tomasz Gollob został odłączony od respiratora, rozmawiał z lekarzem. Najlepszy polski żużlowiec, który w niedzielę miał poważny wypadek na torze motocrossowym, oddycha już samodzielnie – takie dobre wieści napływają ze szpitala w Bydgoszczy. Sportowiec został dzisiaj wybudzony ze śpiączki farmakologicznej, w którą został wprowadzony po operacji.

Opiekujący się Tomaszem Gollobem doktor Robert Włodarski, ordynator Oddziału Klinicznego Anestezjologii i Intensywnej Terapii w wojskowym szpitalu w Bydgoszczy, mówił w TVP Info, że osobiście rozmawiał z pacjentem. „Wyraził chęć spotkania z rodzina, jest w kontakcie logicznym, oddycha samodzielnie. Oczywiście problemów jest jeszcze dużo, ale sam fakt wybudzenia i odzyskania wydolnego oddechu jest świetną wiadomością”- powiedział Robert Włodarski.
Lekarz zastrzegł też, że jest zbyt wcześnie, by rokować czy Tomasz Gollob powróci do sprawności. „Teraz musimy dać mu czas dla rodziny, dla bliskich, by mogli się nacieszyć tym, że jest przytomny i może z nimi porozmawiać”- dodał doktor Robert Włodarski.
Tomasz Gollob to jeden z najbardziej utytułowanych żużlowców, zarówno na arenie krajowej jak i międzynarodowej. W 2010 roku został indywidualnym mistrzem świata. Po niedzielnym wypadku na motocyklu ma uszkodzony rdzeń kręgowy i jeden z kręgów w odcinku piersiowym kręgosłupa oraz stłuczone płuca.
O 20.00 rozpocznie się w Warszawie bieg wokół Stadionu Narodowego na dystansie pięciu kilometrów. Biorąc w nim udział można wesprzeć Tomasza Golloba. Uczestnicy pokonają trasę dookoła promenady Stadionu Narodowego. Wyruszą na nią znani sportowcy, działacze sportowi oraz kibice
Na Stadionie wyświetlony będzie napis „Mistrz jest tylko jeden”.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/TVPInfo

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520