7.1 C
Chicago
środa, 24 kwietnia, 2024

Poznań: Prezydent Jacek Jaśkowiak dostał list z pogróżkami. Autora ujęła policja

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Jacek Jaśkowiak oraz kilkunastu prezydentów polskich miast otrzymało listy z pogróżkami.

We wtorek prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak otrzymał list z pogróżkami. „Zagrajmy w grę. Masz 7 dni na ogłoszenie swojej dymisji. W przeciwnym razie ostatni raz widzisz swoją rodzinę. A to zdjęcie będzie ostatnią rzeczą, jaką zobaczysz. Co wybierasz? Życie, czy śmierć?” – czytamy w liście podpisanym jako Dominus Vitae Necisque (pan życia i śmierci).

 

Do listu została dołączona karta ze zdjęciami 16 polskich samorządowców przedstawionych w zakrwawionych ramkach. Oprócz Jacka Jaśkowiaka znajdują się na nich m.in. prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, prezydent Krakowa Jacek Majchrowski czy Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia. Autor listu dołączył również zdjęcie zamordowanego w styczniu Pawła Adamowicza wraz z dopiskiem „Game over”. – Narracja, którą m.in. za pośrednictwem mediów publicznych prowadzi Prawo i Sprawiedliwość, przedstawiając samorządowców jako zdrajców, malwersantów, kryminalistów, przynosi takie oto efekty. Podobnie jak inni prezydenci polskich miast, otrzymałem list z pogróżkami – komentuje na swoim facebookowym profilu Jacek Jaśkowiak.

 

Policja już w poniedziałek zatrzymała w Warszawie 28-letniego mężczyznę, który był poszukiwany za kierowanie gróźb karalnych pod adresem samorządowców. Nie jest to pierwszy przypadek pogróżek kierowanych do prezydenta Poznania. Tuż po ataku na Pawła Adamowicza, w sieci pojawiły się nienawistne komentarze nawołujące do ataku na innych polityków.

 

„Jeszcze Jaśkowiaka i prezydenta Wrocławia… Stają się ofiarami swojego lewackiego i bezbożnego podejścia do swoich stanowisk…” – pisał Cezary O. Jego wpis spotkał się z reakcją m.in. ministra spraw wewnętrznych i administracji Joachima Brudzińskiego, który poinformował, że przekazał go policji. Ta jeszcze w poniedziałek przed południem zatrzymała Cezarego O. w Kórniku i przez kolejne godziny prowadziła przeszukania jego miejsca zamieszkania. Mężczyzna usłyszał zarzuty publicznego nawoływania do stosowania przemocy wobec prezydentów Poznania i Wrocławia oraz propagowania ustroju faszystowskiego.

 

 

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520