16.8 C
Chicago
czwartek, 30 maja, 2024

Nowy Sącz: Okładał pięściami 63-latkę i kilka razy ugodził ją nożem. Został zatrzymany i usłyszał zarzut

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Sądecka prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie usiłowania zabójstwa 63-letniej kobiety, które miało miejsce w minioną środę (27 lutego). Podejrzany został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Grozi mu od 8 do 25 lat pozbawienia wolności lub nawet dożywocie.

Sądecka prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie usiłowania zabójstwa 63-letniej kobiety, które miało miejsce w minioną środę. Podejrzany został zatrzymany. Tydzień temu, po godz. 19, na poboczu drogi w Paszynie, ktoś znalazł zakrwawiona kobietę. Od razu było wiadomo, że nie została ona potrącona przez samochód. Potwierdziły to przybyłe na miejsce służby ratownicze, w tym policja. – Kobieta była bita rękami, a następnie zadano jej kilka ciosów nożem w okolice pleców i twarzy – mówi Jarosław Łukacz, prokurator rejonowy w Nowym Sączu.

 

– Zatrzymaliśmy mężczyznę, którego podejrzewamy o ten czyn. Prokuratura Rejonowa w Nowym Sączu wszczęła śledztwo w sprawie usiłowania zabójstwa 63-letniej mieszkanki Paszyna. Jak ustalili, kobieta feralnego dnia wracała ze sklepu do domu, gdy nagle została zaatakowana przez 43-letniego mieszkańca Starego Sącza, którego znała. Napaść przeżyła ale wciąż przebywa w szpitalu. Obrażenia na szczęście nie zagrażają jej życiu. – Sprawcy został przedstawiony zarzut z artykułu 13 paragraf 1 Kodeksu Karnego w związku ze 148 paragraf 1 Kodeksu Karnego czyli usiłowanie zabójstwa – zaznacza prokurator Łukacz. – Mężczyzna nie przyznał się do zarzucanego mu czynu i odmówił składania wyjaśnień.

 

Prokuratura skierowała do Sądu Rejonowego w Nowym Sączu wniosek o tymczasowy areszt dla 43-latka. Sąd w sobotę, 2 marca, przychylił się do niego i zdecydował, że mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi za kratkami. Jak się dowiedzieliśmy mężczyzna w sądzie mówił, że nie popełnił zarzucanego mu czynu. – Sprawca zostanie poddany badaniom psychiatrycznym – dodaje prokurator rejonowy w Nowym Sączu. – Czekamy też na wyniki ekspertyz kryminalistycznych w związku z zabezpieczonymi śladami. Za usiłowanie zabójstwa mężczyźnie grozi 8 lat pozbawienia wolności, 25 lat pozbawienia wolności lub dożywocie.

 

aip

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520