HomeWielkopolskie

Poznań: Amerykańskie wojska mają problemy na poznańskich ulicach. Samochód wojskowy uderzył w sygnalizator na skrzyżowaniu

Poznań: Amerykańskie wojska mają problemy na poznańskich ulicach. Samochód wojskowy uderzył w sygnalizator na skrzyżowaniu

Amerykańskie wojska mają problemy na poznańskich ulicach. W czwartek rano wojskowy samochód z naczepą na skrzyżowaniu ulic Bukowskiej i Polnej uderzył w sygnalizator i go przewrócił. To drugi taki przypadek w tym tygodniu.

Do zdarzenia doszło w czwartek, 23 maja po godz. 9. Wtedy to kolumna samochodów należących do amerykańskiego wojska przemieszczała się ulicą Bukowską. Jeden z pojazdów posiadających naczepę uderzył w słup sygnalizacji świetlnej na rogu ulic Bukowskiej i Polnej. – Na miejscu są już nasze służby, cała sprawa została też zgłoszona policji – informuje Marcin Idczak z Zarządu Dróg Miejskich. Incydent spowodował, że od razu zaczęły tworzyć się spore korki.

 

– Staramy się, jak najszybciej udrożnić ulice. Przepraszamy kierowców za utrudnienia – dodaje Marcin Idczak. Jak informuje Maciej Święcichowski z wielkopolskiej policji, że sprawą zajmuje się żandarmeria wojskowa. Jak się dowiedzieliśmy, to nie pierwszy taki przypadek. Na początku tygodnia do podobnej sytuacji z udziałem amerykańskiego wojska doszło na Dębcu, w okolicy ul. Czechosłowackiej.

 

-[

 aip

COMMENTS