HomeLubuskie

Lubuska policja zatrzymała byłego komornika z Żagania. Przywłaszczył niemal 3 mln zł

Lubuska policja zatrzymała byłego komornika z Żagania. Przywłaszczył niemal 3 mln zł

61-letni były komornik z Żagania został zatrzymany przez lubuską policję. Jest podejrzany o przywłaszczenie blisko 3 mln zł. Usłyszał niemal 400 zarzutów korupcyjnych.

Przez ponad rok trwała lubuscy policjanci ustalali okoliczności przywłaszczenia przez byłego komornika blisko 3 mln zł. 61-latek podejrzany jest o niedopełnienie obowiązków w celu osiągnięcia korzyści majątkowej i przywłaszczenia powierzonych mu środków finansowych w ramach postępowań egzekucyjnych Śledztwo zostało wszczęto w wyniku zawiadomienia złożonego przez Radę Izby Komorniczej w Poznaniu, która stwierdzała niedobory kasowe w wysokości 2,8 mln zł.

 

Policjanci ustalili, że komornik prowadząc kancelarię komorniczą przywłaszczył powierzone mu środki na szkodę 527 ustalonych wierzycieli, nieterminowo i ze znacznymi opóźnieniami dokonywał przelewów należności uzyskanych od dłużników w postępowaniach egzekucyjnych.

 

Nie wywiązywał się również z obowiązku spłaty odsetek wierzycielom za nieterminowe przekazywanie należności. W poniedziałek, 20 maja, został zatrzymany przez policjantów w swoim mieszkaniu. Dzień później Sąd Rejonowy zdecydował o aresztowania na 3 miesiące podejrzanego.. Akt oskarżenia trafił już do sądu.

 

COMMENTS