15.9 C
piątek, 17 maja, 2024

Porażki faworytów w NBA. Dwie dogrywki w Nowym Jorku

Faworyci przegrywali we wtorkowych meczach ligi NBA.

W tym gronie byli liderzy Konferencji Wschodniej, Cleveland Cavaliers, którzy na wyjeździe ulegli Milwaukee Bucks 101:118. Gospodarze zapewnili sobie zwycięstwo w III kwarcie, po której prowadzili różnicą 18 punktów. Najwięcej dla Milwaukee, 34 punkty zdobył Giannis Antetokounmpo, który tym samym wyrównał życiowe osiągnięcie. Najskuteczniejszy w ekipie obrońców tytułu był LeBron James – 22 punkty.
Ekipa z Cleveland poniosła 3. porażkę w 16. meczu i prowadzi w tabeli Wschodu, w której wyprzedza Toronto (11 zwycięstw – 6 porażek) i Chicago (10-6); na 12. miejscu w tej Konferencji jest klub Marcina Gortata Washington Wizards (6-10).

Porażki poniosły też drugi i trzeci zespół Zachodu. San Antonio Spurs ulegli u siebie Orlando Magic 83:95 i była to ich 4. przegrana w 18. meczu; co ciekawe wszystkie porażki ponieśli u siebie. Najwięcej dla gospodarzy, 21 punktów, rzucił Kawhi Leonard; najskuteczniejszy w ekipie zwycięskiego zespołu był Hiszpan Serge Ibaka – 18 pkt.
San Antonio zajmują 2. miejsce w tabeli Konferencji Zachodniej, za Golden State Warriors (16 zwycięstw – 2 porażki). Na trzecim miejscu są Los Angeles Clippers, którzy po dwóch dogrywkach przegrali w Nowym Jorku z Brooklyn Nets 122:127. Ekipa z Kalifornii, w szeregach której nie zagrał jeden z czołowych zawodników Blake Griffin, na początku IV kwarty prowadziła 16 punktami, ale do dogrywki, a później zwycięstwa gospodarzy doprowadził Sean Kilpatrick, który rzucił 38 punktów. Najwięcej dla gości, 26 punktów, zdobył Chris Paul, który miał też 13 asyst. LA Clippers mają bilans 14 zwycięstw i 5 porażek.
Aż 41 punktów zdobył we wtorek Anthony Davis, a jego New Orleans Pelicans pokonali u siebie Los Angeles Lakers 105:88.