23.7 C
sobota, 27 kwietnia, 2024

Porażka drużyny Marcina Gortata w 1. meczu o awans do finału Konferencji Wschodniej

Klub Marcina Gortata Washington Wizads od porażki rozpoczął rywalizację z Boston Celtics o awans do finału Konferencji Wschodniej ligi NBA.

Pierwsze spotkanie półfinałowe stołeczny zespół przegrał w Bostonie 111:123. Gospodarze zapewnili sobie wygraną w III karcie, którą wygrali różnicą 20 punktów. Do przerwy było 64:59 dla zespołu z Waszyngtonu.
Polak grał przez 39 minut; rzucił 16 punktów i miał 13 zbiórek. Najwięcej dla gości, 27 punktów, zdobył Bradley Beal. Najskuteczniejszy w ekipie z Bostonu, najlepszej na Wschodzie w sezonie zasadniczym, był Isaiah Thomas – 33 punkty.
Kolejny mecz w rywalizacji, która toczy się do 4 zwycięstw, odbędzie się w nocy z wtorku na środę również w Bostonie.