21.7 C
Chicago
piątek, 14 czerwca, 2024

Włoski strajk w dyskontach i hipermarketach już 2 maja

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Biedronka, Tesco, Kaufland, Auchan, Decathlon, Dino, Makro, Carrefour – pracownicy tych sieci wezmą udział w proteście przeciwko złym warunkom pracy. Włoski strajk w sklepach odbędzie się we wtorek 2 maja.

– W strajku włoskim weźmie udział kilkanaście tysięcy osób zatrudnionych w 300 dyskontach, hipermarketach i centrach dystrybucyjnych – informuje Alfred Bujara, szef handlowej Solidarności. Z informacji związkowców wynika, że do strajku przystąpią następujące sieci: Biedronka, Tesco, Carrefour, Kaufland, Auchan, Decathlon, Dino, Arel, Makro Cash and Carry. Pomysł narodził się w Biedronce. – 2 maja zatrudnieni będą pracować normalnie, tylko – zgodnie ze wszystkimi przepisami prawa pracy i BHP – skorzystają z 15-minutowych przerw, które im się należą, i zamierzają pracować tylko i wyłącznie za siebie, a nie za dwie, trzy osoby – zapowiedział Piotr Adamczak, szef związku zawodowego Solidarność w Biedronce.

W praktyce strajk włoski to nic innego, jak bardzo wolne obsługiwanie klientów, którzy muszą przygotować się na długie kolejki. Solidarność opublikowała na swojej stronie komunikat, z którego wynika, że powodem wtorkowego protestu są niskie wynagrodzenia oraz fatalne warunki pracy. Zatrudnieni skarżą się na przeciążenie obowiązkami, wynikające ze zbyt małej liczby osób w poszczególnych sklepach. Nakładane są na nich kolejne obowiązki, co nie pociąga za sobą wzrostu wynagrodzeń. – Sieci handlowe chwalą się w mediach podwyżkami płac, ale są one bardzo niewielkie i nie odpowiadają oczekiwaniom załogi. To głównie dobry PR – uważa Bujara.

Agnieszka Domka-Rybka / aip, Fot. Archiwum

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520