HomePOLSKA

Polska musi inwestować w innowacje. Eksperci o produktywności na kongresie Polska Wielki Projekt

Polska musi inwestować w innowacje. Eksperci o produktywności na kongresie Polska Wielki Projekt

Polska musi inwestować w innowacje i wspierać swoje firmy w ekspansji na kolejne rynki – uważają eksperci dyskutujący o produktywności na kongresie Polska Wielki Projekt w Warszawie. Jeden z dzisiejszych paneli dyskusyjnych podczas kongresu dotyczył szans i potencjału polskiej gospodarki.

Bartłomiej Michałowski, ekspert ds nowych technologii i członek zarządu Instytutu Sobieskiego zaznacza, że Polska musi więcej inwestować w nowe technologie oraz zdecydowanie wspierać polskich twórców i przedsiębiorców. “Nie bać się innowacji, inwestować w nowe rozwiązania i zlecać realizację projektów innowacyjnych. Polskie miasta i spółki skarbu państwa powinny być odważnymi zamawiającymi” – powiedział Bartłomiej Michałowski. Ekspert dodał, że przeglądając internet w poszukiwaniu nowych rozwiązań i innowacyjności, nie można znaleźć zbyt wielu informacji o polskich projektach.
Jako państwa, z których Polska mogłaby brać przykład, Bartłomiej Michałowski wymienił Koreę Południową oraz Tajwan, nie jak wielu innych Irlandię oraz państwa Europy Zachodniej. “To są kraje, które odniosły sukces, wspierając własne firmy. Mają dziś silną gospodarkę dzięki swoim firmom, a jeszcze pięćdziesiąt lat temu były dużo biedniejsze od Polski” – powiedział Bartłomiej Michałowski.
W IX Kongresie Polska Wielki Projekt biorą udział członkowie polskiego rządu – między innymi premier Mateusz Morawiecki – politycy, przedsiębiorcy oraz eksperci. Do Warszawy przyjechali też goście zza granicy, w tym z Francji, Stanów Zjednoczonych, Rumunii czy Węgier. W dyskusjach głos zabiorą między innymi Andrew J. Campbell z amerykańskiego Spectrum Group i francuski pisarz Éric Zemmour.
Podczas kongresu wręczone zostaną również Nagroda imienia Lecha Kaczyńskiego i medal Odwaga i Wiarygodność. Kongres potrwa do niedzieli.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/P.Lis/Rita/dwCOMMENTS