Polska Grupa Zbrojeniowa utworzy w Radomiu centra: innowacyjności i szkoleń. Zadaniem obu instytucji będzie opracowywanie nowoczesnych technologii i tworzenie najwyższej klasy produktów, które trafią do polskiej armii.Chodzi m.in. o systemy obrony przeciwlotniczej czy bezzałogowe samoloty.
Arkadiusz Siwko, prezes PEGAZA zdementował informacje, jakoby były plany przeniesienia firmy do Warszawy. Wręcz przeciwnie. Zapewnił, że koncern będzie się rozwijał, a Radom – tak jak przed wojną – stanie się stolicą polskiego przemysłu zbrojeniowego. Zapadły decyzje o utworzeniu dwóch ośrodków: innowacyjności oraz szkoleń i rozwoju.
Pierwszy z nich będzie odpowiadał za tworzenie nowoczesnych i niezawodnych produktów, które w przyszłości znajda się na wyposażeniu wojska.
Natomiast w drugim- wszystkie firmy, nadzorowane przez Polską Grupę Zbrojeniową, przeprowadzą szkolenia swoich pracowników.
Zdaniem Marka Suskiego, posła Prawa i Sprawiedliwości, skorzysta na tym cały region, dlatego że w projekcie, poza Radomiem, wezmą też udział zakłady w Pionkach oraz przedsiębiorstwa, znajdujące się na południowym Mazowszu. To będzie nowy początek zapewnia parlamentarzysta.
Polska Grupa Zbrojeniowa powstała w Radomiu w 2013 roku z inicjatywy ówczesnej marszałek Sejmu Ewy Kopacz. Jest jeden z największych koncernów obronnych w Europie. Skupia ponad 60 firm przemysłu zbrojeniowego. Jego roczne przychody wynoszą około pięciu miliardów złotych.
IAR/Anna Orzeł, Radom/dyd