20 C
Chicago
środa, 24 lipca, 2024

Północnokoreański statek „aresztowany” przez Filipiny

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Filipiny nałożyły areszt na północnokoreański statek. To bezpośredni efekt zaostrzenia ONZ-owskich sankcji wobec władz w Pjongjangu.
Statek towarowy „Dżin Teng” ma zakaz opuszczania portu w Subic, położonego na północny wschód od stolicy Filipin, Manili. Załoga statku będzie deportowana – poinformował rzecznik filipińskiego prezydenta.
Trzy dni temu Rada Bezpieczeństwa Organizacji Narodów Zjednoczonych rozszerzyła sankcje nałożone na Koreę Północną. Zgodnie z ONZ-owską rezolucją, wszystkie towary przekraczające granicę północnokoreańską mają być poddane kontroli. Zabroniona zostaje sprzedaż do tego kraju czegokolwiek, co mogłoby być wykorzystane przez wojsko, nie licząc żywności i leków. Rezolucja zabrania lotów samolotów i rejsów statków, które mogłyby przewozić do Północnej Korei zabronione towary.
Sankcje są odpowiedzią na próbę atomową, przeprowadzoną przez Koreę Północną 6 stycznia. Ich wprowadzenia nie zablokowały Chiny, które są sojusznikiem władz w Pjongjangu. Amerykański prezydent Barack Obama oświadczył, że rezolucja jest jasnym sygnałem dla północnokoreańskiego reżimu, by zrezygnował z niebezpiecznych programów wojskowych. Jednak zaledwie kilka godzin po ogłoszeniu zaostrzenia sankcji, Korea Północna odpaliła pociski krótkiego zasięgu wycelowane w morze w rejonie swego wschodniego wybrzeża.

IAR/AFP/dabr, foto Twitter

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520