8.5 C
Chicago
piątek, 19 kwietnia, 2024

Pokaz filmu pt. Rzeczypospolita.Reaktywacja

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Instytut Piłsudskiego zaprasza na pokaz filmu dokumentalnego Anny Ferens „Rzeczpospolita. Reaktywacja”, który odbędzie się 6 kwietnia ( sobota ) o godzinie 18:00. czas trwania: 60 min; rok produkcji: 2018 ; Reż. Anna Ferens Prod. Robert Kaczmarek/Film Open Group, wstęp bezpłatny. Na pokazie filmu będzie obecna reżyser Anna Ferens.

Film w atrakcyjny i nowoczesny sposób opowiada o odbudowie Polski po odzyskaniu niepodległości w 1918 r. Pokazuje tę niezwykłą energię, która wyzwoliła się w Polakach, zarówno wśród intelektualnych elit, jak i wśród zwykłych ludzi. Bohaterami filmu są wynalazcy, naukowcy i ekonomiści, których myśli i osiągnięcia przyczyniły się do rozkwitu Polski w okresie międzywojennym. Wiele z tych wynalazków zostało wykorzystanych na całym świecie i przyczyniło się do rozwoju ważnych dziedzin nauki. W filmie występują potomkowie bohaterów 20-lecia międzywojennego, często nieznanych szerszemu gronu odbiorców oraz historycy z Polski, USA i Francji m.in.: prof. Wacław Szybalski z Madison, prof. Donald Pienkos z Milwaukee i prof. Dominic Pacyga z Chicago, dr Christopher Laforest z Paryża. Anna Ferens wykorzystała materiały archiwalne, zdjęcia oraz fragmenty animacji, które w interesujący sposób ilustrują wypowiedzi wspomnianych osób.

Film nagrodzony na Polish Film Festival in America w Chicago w 2018 – nagroda za najlepszą reżyserię.

Anna Ferens to polska reżyserka, scenarzystka filmowa i dziennikarka, autorka reportaży telewizyjnych i filmów dokumentalnych. W swojej filmografii ma kilkadziesiąt filmów w tym:”Gdzie rosną poziomki” z 2006, „Trzech kumpli” z 2008, „Co mogą martwi jeńcy” z 2010 czy „Zobaczyłem zjednoczony naród” z 2011. Jest laureatką wielu nagród fimowych w kraju i zagranicą.

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520