HomePOLSKA

Pogoda na pierwszy i drugi dzień świąt

Pogoda na pierwszy i drugi dzień świąt

Synoptycy zapowiadają ciepłą i słoneczną Niedzielę Wielkanocną. Drugi dzień świąt będzie chłodniejszy, z opadami deszczu, a lokalnie deszczu ze śniegiem.

Wielka Sobota jeszcze chłodna. Ciepło tylko na południowym zachodzie: do 18 stopni. W Niedzielę Wielkanocną możemy spodziewać się ładnej i słonecznej pogody w całym kraju. „Temperatura wzrośnie do 22 stopni na południowym zachodzie, w centrum od 18 do 20, nad morzem do 18, na Suwalszczyźnie – od 15 do 16 stopni i najchłodniej na południowych krańcach od 13 do 17”, informuje Grzegorz Walijewski z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Jak dodaje, lany poniedziałek będzie chłodniejszy. „Od północy zacznie napływać chłodniejsza masa powietrza. Nad morzem prognozujemy od 12 do 14 stopni, na Suwalszczyźnie do 15, na południowym zachodzie od 18 do 20, i podobnie w centrum – od 19 do 20 stopni”, mówi Grzegorz Walijewski. Będzie padać.

Synoptycy zapowiadają także burze z porywistym wiatrem. „Burze wystąpią w pasie od Podlasia przez Mazowsze aż po Dolny Śląsk”, oznajmia Grzegorz Walijewski. Wieczorem na północy kraju możliwe opady deszczu ze śniegiem.
We wtorek zimno. Najcieplej będzie w okolicach Wrocławia i Zielonej Góry, gdzie temperatura maksymalna wyniesie 9 stopni. Najzimniej w Zakopanem, bo tylko 3 stopnie, i tam może poprószyć śnieg.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/#M.Szulborska/ w mt

COMMENTS