HomePOLSKA

Koronawirus w Polsce: Łączna liczba osób zakażonych wynosi 5955. Rośnie liczba zakażonych pracowników służby zdrowia

Koronawirus w Polsce: Łączna liczba osób zakażonych wynosi 5955. Rośnie liczba zakażonych pracowników służby zdrowia

Ministerstwo zdrowia poinformowało o 213 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Łączna liczba osób zakażonych wynosi 5955.

Wraz z jej wzrostem, rośnie również liczba pracowników służby zdrowia, którzy zakazili się koronawirusem.

Przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych Krystyna Ptok poinformowała, że zakażonych jest 546 sióstr. Zaznaczyła, że dane są zbierane przez organizację związkową tylko w tych zakładach, gdzie ma ona swoich przedstawicieli. Natomiast to oznacza, że około 10 procent pielęgniarek jest zakażonych.

W województwie mazowieckim, gdzie jest najwyższa ogólna liczba osób zakażonych – 1501, liczba lekarzy, którzy zakazili się koronawirusem to 71. Poinformował o tym prezes Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie doktor Łukasz Jankowski. Podkreślił, że izba ubezpieczyła swoich członków i tylu lekarzy zgłosiło się po wypłatę odszkodowania.
Naczelna Rada Lekarska zwróciła się dziś z apelem do ministra zdrowia i i Głównego Inspektora Sanitarnego o regularne informowanie o liczbie zakażonych pracowników ochrony zdrowia.

Ostatnie dane w tej sprawie GIS opublikował 2 kwietnia. Wówczas zakażonych lekarzy, ratowników medycznych i pielęgniarek łącznie było 461 osób.

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/# Góra/w mt

COMMENTS