18.1 C
Chicago
środa, 29 maja, 2024

Płatność kartą za mandat w radiowozie możliwa już w wakacje

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Płatność kartą za mandat w radiowozie może być możliwa już w wakacje. Na najbliższym, wtorkowym posiedzeniu Rada Ministrów przyjmie projekt ustawy, która umożliwi policjantom pobieranie mandatów bezgotówkowo, za pomocą terminali – poinformował szef MSWiA Mariusz Błaszczak.

Przepisy dotyczące terminali w radiowozach mają szansę zostać przyjęte już przed wakacjami i od tempa prac legislacyjnych w parlamencie zależy, czy zostaną przyjęte przed przerwą wakacyjną – wyjaśnił minister. Dodał, że projekt jest jak najbardziej uzasadniony.
Policja ma informacje, że na początek otrzyma bezpłatnie od ministerstwa rozwoju dwa tysiące terminali. Trafią one przede wszystkim do funkcjonariuszy ruchu drogowego – powiedział komendant główny policji Jarosław Szymczyk. Dodał, że policjanci dołożą starań, by operacje bezgotówkowe w polskiej policji były powszechne na terenie całego kraju przed końcem roku. Taką potrzebę zgłaszali już wcześniej funkcjonariusze. Płatność bezgotówkowa byłaby szczególnie przydatna w przypadku popełnieniu wykroczenia przez obcokrajowca, który jest zobowiązany do uiszczenia opłaty za mandat na miejscu.
Minister spraw wewnętrznych i administracji powiedział, że płacenie kartą za mandaty usprawni działanie policji. Dodał, że projekt wdrożenia terminali w tej służbie koordynuje Ministerstwo Rozwoju.

Mariusz Pieśniewski, Fot. Archiwum

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520