25 C
Chicago
niedziela, 16 czerwca, 2024

Pytania Platformy Obywatelskiej do ministrów rządu PiS-u

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Platforma Obywatelska zadała trzy pytania ministrom rządu Beaty Szydło. Jedno ma związek z wyjazdem do Stanów Zjednoczonych byłego przewodniczącego podkomisji smoleńskiej Wacława Berczyńskiego.

Jak powiedział podczas konferencji prasowej w Sejmie rzecznik PO Jan Grabiec, adresatem tego pytania jest minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.
Drugie pytanie skierowano do szefowej Kancelarii Premiera Beaty Kempy i dotyczy ono wsparcia budżetowymi pieniędzmi przedsięwzięć ojca Tadeusza Rydzyka. Jan Grabiec pytał, czy to prawda, że od początku kadencji wsparcie rządowe dla Tadeusza Rydzyka wyniosło około stu milionów złotych w różnej formie. Trzecie pytanie, skierowane do ministra rolnictwa, dotyczy dopłat dla rolników. W ubiegłym tygodniu portal Wirtualna Polska informował, że Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ma problem z uruchomieniem systemu komputerowego służącego do obsługi unijnych dopłat dla rolników.
Senator Prawa i Sprawiedliwości Jan Maria Jackowski uważa, że Platforma Obywatelska stosuje sztuczkę „piarowską” w reakcji na cztery pytania PiS-u sprzed tygodnia. Jak powiedział, partia Grzegorza Schetyny chce w ten sposób przykryć – jak się wyraził – swoją kompromitację, bo nie potrafili odpowiedzieć na cztery, proste pytania. Zdaniem Jana Marii Jackowskiego, posłowie PO mogą się ze swoimi pytaniami zwracać do poszczególnych ministrów. Wyjaśnił, że można to zrobić między innymi poprzez instytucję interpelacji do konkretnego ministra.
Pytania Prawa i Sprawiedliwości dotyczyły zamiarów PO w kwestii programu „Rodzina 500+”, wieku emerytalnego, imigrantów oraz likwidacji CBA i IPN. Zadano je w ubiegłym tygodniu przed organizowanym przez Platformę Marszem Wolności. W odpowiedzi na te pytania, PO zaapelowała do ministrów rządu Beaty Szydło o zorganizowanie cyklu debat programowych.

M.Naukowicz/I.Szczęsna, Fot. PolskaPress

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520